Bitcoin Haberleri

Piyasa Yaralarını Sarmaya Çalışırken Bitcoin Hala Baskı Altında

Piyasa Yaralarını Sarmaya Çalışırken Bitcoin Hala Baskı Altında

Bitcoin, satış baskısının Temmuz ayına doğru artmasıyla Perşembe günü 34.000 doların altına düştü. Ancak trader’lar, duyarlılık arttıkça alıcıların 30.000$’lık desteğin üzerinde aktif kalmasını bekliyor.

Olumlu haberler, yılın dalgalı bir ilk yarısından sonra aşağı yönlü hareketleri sınırlayabilir. Düzenleyici baskılarla ilgili endişeler, özellikle 10 gün boyunca düştükten sonra bitcoin hashrate sabitlendiğinden , hafiflemiş görünüyor . Hashrate düşüş çoğunlukla ülkede çok sayıda kripto para madencilik faaliyetlerinin Çin’in kapatma baskısından kaynaklanıyordu.
Dijital varlık fonu ARK36’nın yönetici direktörü Ulrik Lykke, CoinDesk’e gönderdiği bir e- postada , “Madenciler başka yerlere yayıldıkça, muhtemelen ucuz enerji kaynaklarına güvenli erişimi olan yerleri seçecekler” dedi. “Sonuç olarak, hash oranı toparlanmaya başlayacak ve ağ daha da kararlı hale gelecek.”

Bitcoin, S&P 500’deki kabaca %16’lık bir kazanca kıyasla bugüne kadar yaklaşık %13 arttı.

Ayı hissi azalıyor

Bitcoin’in satış görüşmesi açık faiz oranı , altı ayın en düşük seviyesine geriledi ve bu da düşüş eğiliminin azaldığını gösteriyor.

Opsiyon analiz platformu Skew tarafından takip edilen verilere göre , açık pozisyonların sayısını veya alım opsiyonlarındaki açık pozisyona göre satım opsiyonlarındaki açık pozisyonu ölçen oran, Çarşamba günü 0,60’a düştü, bu en son Ocak başında görülen seviyeydi.

skew-bitcoin-grafigi
skew-bitcoin-grafigi

Alım-satım açık faiz oranındaki son düşüş, en azından kısmen çağrı talebindeki artıştan veya uzun vadeli satım pozisyonlarının çözülmesinden, yani düşüş eğilimindeki emirlerin çözülmesinden kaynaklanmış olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu