Altcoin HaberleriHaberler

Phantom, a16z liderliğinde 9 milyon dolar güvence altına aldı

Dijital varlıkları yönetmek ve merkezi olmayan uygulamalara (dApps) erişmek için çok zincirli bir kripto cüzdan ve tarayıcı uzantısı olan Phantom , risk sermayesi devi Andreessen Horowitz ( a16z ) liderliğindeki A Serisi finansman turunda 9 milyon dolar topladı.

Finansman turuna ayrıca Variant Fund ve Jump Capital’in yanı sıra erken bir Coinbase yatırımcısı olan Garry Tan ve DeFi projeleri Compound ve dYdX’i temsil eden diğer Angel yatırımcılardan katılım görüldü. Diğer önemli katılımcılar arasında DeFi Alliance, Ethereum Foundation ve Solana Foundation yer alıyor. Nisan 2021’de beta olarak piyasaya sürülen Phantom, daha önce Serum ve Solana’dan 500.000 $ hibe aldı ve kullanıcı tabanını esas olarak bir Amerikan kullanıcı tabanı aracılığıyla 70.000’e çıkardığını iddia ediyor.

Google Chrome, Brave ve Firefox ile uyumlu bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla cüzdan, kullanıcıların merkezi olmayan finans ( DeFi ) uygulamaları, merkezi olmayan borsalar, değiştirilemez token (NFT) platformları ve Solana blok zincirindeki blok zinciri oyunları ile işlem yapmasına ve etkileşime girmesine olanak tanır. Tüm bunlar, Phantom ekibinin vurguladığı gibi, cüzdanın kullanımı kolay ve sezgisel arayüzü aracılığıyla gerçekleşiyor.

Sağlanan yeni fonlarla proje, yeni yetenekler işe almayı, yeni platform özellikleri geliştirmeyi ve diğer blok zincirlerle entegrasyonları tanıtmayı planlıyor.

Phantom’un çok zincirli geleceği

Phantom’un CEO’su ve kurucu ortağı Brandon Millman’a göre, piyasada bulunan diğer cüzdanlar, kullanıcıların üçüncü taraf yardımına güvenmeleri gerektiğinden, kripto varlıklarını farklı blok zincirleri arasında taşımayı zorlaştırıyor.

Millman, “Dünya çok zincirli bir geleceğe doğru ilerlerken, beta grubumuza katılanlardan gelen yoğun ilgi, ekibimizin kitleler için bir DeFi cüzdanı tasarladığını gösteriyor” dedi.

Phantom’un planları arasında iOS ve Android için mobil uygulamaların yayınlanmasının yanı sıra Ethereum ve Ethereum Layer 2 çözümleri, zincirler arasında köprüler, ETH ve SOL staking ve Moonpay üzerinden bir fiat rampası da yer alıyor.

İkincisi, kullanıcıların SOL, USDC ve USDT gibi varlıkları doğrudan FTX’ten transfer etmelerine olanak tanıyan kripto para birimi değişimi FTX tarafından oluşturulan bir ödeme işlemcisi olan FTX Pay ile halihazırda mevcut entegrasyonu tamamlayacak .

Cüzdan hala beta aşamasında olsa da, bazı kullanıcılar şimdiden Phantom’un pazarın mevcut lideri MetaMask’a parası için bir şans vereceğini öne sürüyor .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu