Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Peckshield, Crypto.Com Hackinin 15 Milyon Dolar Kripto Para Çalındığı Bildirdi

Peckshield, Crypto.Com Hackinin 15 Milyon Dolar Kripto Para Çalındığı Bildirdi

Coin Fili, hack’i bugün erken saatlerde, o zamanlar mevcut olan ayrıntılara dayanan bir makaleyle ele aldı, yani bazı kullanıcılar, bazı kripto para birimlerinin bakiyelerinin eksik olduğunu bildiriyor. Crypto.com’un kısa bir süre sonra verdiği yanıt, açıkçası kullanıcılara güven verme amaçlıydı.

Crypto.com Hack
Crypto.com Hack

Marszalek, hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını, para çekme için kapalı kalma süresinin 14 saat ile sınırlı olduğunu, ekibinin “olay karşısında altyapıyı güçlendirdiğini” ve tam bir otopsi zamanı geldiğinde paylaşılacağını bildirdi.

PeckShield’e göre, saldırıda müşteri fonlarından 15 milyon dolarlık ethereum çalındığını ve bu miktarın yarısının bir madeni para karıştırma hizmeti olan Tornado Cash aracılığıyla gönderildiğini artık biliyoruz.

Peckshield Inc Verileri
Peckshield Inc Verileri

Şu anda ifşa edilen bilgilerle Crypto.com, müşterilerden oldukça tepki alıyor. Birincisi, fonların gerçekten çalındığı konusunda bilgilendirilmedikleri için ve ikinci olarak da bu yönde zayıf iletişim olduğu için.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Birimi Sandbox Neden Batıyor?

Crypto.com tweetine yanıt verenlerden birkaçı, PeckShield raporunun yanı sıra bu doğrulanmamasına rağmen, hesaplarında ethereum’un eksik olduğunu konuya ekledi. Diğerleri, 2FA’nın çalışmadığına dair endişelerini defalarca bildirdiler. Yine de Crypto.com korkuları yatıştırmaya çalışıyor gibi görünüyordu ve bireylere yardım etmeyi teklif eden ekibin ileti dizisi arasına mesajlar serpiştirildi.

Otopsi geldiğinde, bilgisayar korsanlarının sözde güvenlik bilincine sahip bir borsadan kripto varlıklarında bu kadar büyük miktarda değeri nasıl çalabildiğini ve 2FA’yı (eğer bu olsaydı) nasıl aşmayı başardıklarını görmek son derece ilginç olacak. aslında durum).

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu