Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

PayPal, Yeni Uygulamanın ‘Kripto Yeteneklerini’ Konuşuyor, DeFi Uygulamalarını ‘İlginç’ olarak nitelendiriyor

İkinci çeyreği 403 milyon aktif hesapla sonlandıran ödeme devi PayPal , uygulamanın “kod tamamlandı” ve kullanıma sunulmaya hazır olduğunu iddia ederek “ek kripto yetenekleri” içereceğini söylediği yeni bir “süper uygulama” ile dalga geçti. Önümüzdeki birkaç ay içinde Amerika Birleşik Devletleri.

İddialar, firmanın 2. Çeyrek 2021 yatırımcı çağrısı sırasında yapıldı. PayPal CEO’su Dan Schulman, yeni uygulamanın “AI ve makine öğrenimi yetenekleri” de dahil olmak üzere “benzersiz” bir teknolojiye ve ayrıca aile ve arkadaş iletişiminin yanı sıra ek kripto para birimini etkinleştirmek için “P2P dışında” ödemeler alanı dışındaki yeni özelliklere sahip olacağını duyurdu.” Ancak, bu “yeteneklerin” neleri kapsayacağı konusunda genişlemeyi bıraktı.

Schulman, dağıtıma kesin bir tarih koymadı. Bunun yerine şunları söyledi:

“Artık yavaş yavaş rampa yapmaya başlıyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamen rampa yapmayı planlıyoruz. ”

CEO, firmanın kripto kimlik bilgilerinin çoğunu yaptı ve PayPal’ın şu anda “tüketicilerin kripto para birimini bir fon kaynağı olarak kullanmasına izin veren birkaç ödeme şirketinden biri” olduğunu belirtti.

Şirketin “bilanço perspektifinden” “kripto” konusundaki duruşuyla ilgili bir sorudan kaçındı, bunun yerine firmanın “kriptoda gördüğümüz ivmeden gerçekten memnun olmaya devam ettiğini” belirtti.

Şubat ayında PayPal, bilanço destekli bir kripto satın almaktan uzaklaştı, ancak kendisini kripto inovasyonuna ve süper uygulama kripto işlevselliğine adadı.

Firma, aynı zamanda, kullanıcıların üçüncü taraf cüzdanlara transfer yapmalarına ve uyumluluk çözümlerini birleştirmelerine olanak tanıyan çalışan çözümler olduğunu da sözlerine ekledi:

“Vergiler ve vergi raporlaması için çok sorunsuz bir süreç oluşturduğumuzdan gerçekten emin olmak istiyoruz. Bunu, platformumuzdaki hem ticarete hem de ‘kripto ile satın al’ [özelliğine] nasıl entegre edebileceğimize gerçekten bakıyoruz.”

Shulman, bu tür yeniliklerin “ilginç” olmasına rağmen, firmanın “blok zinciri ve kripto para birimi işimizle” yapmaya çalıştığı şeyin “ana yolu” olmadığını da sözlerine ekledi.

Bunun yerine, PayPal’ın düzenleyiciler ve merkez bankalarıyla birlikte çalışarak ve ” merkez bankası tarafından verilen dijital para birimlerine ” bakarak “finansal sistemin yeni neslinin nasıl göründüğünü, bunu şekillendirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi” düşündüğünü de sözlerine ekledi .

“İnsanlara çok daha hızlı para vermenin” artık bir öncelik ve PayPal gibi şirketler için bir fırsat haline geldiğini iddia etti.

Ayrıca, merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanından da kısaca bahsetti ve firmanın “varlıkları dijitalleştirme” yöntemlerine ilgi duyduğunu ve “daha ​​önce buna erişimi olmayan tüketicilere açma ihtiyacı” olduğunu belirtti. belirten:

“Bazı ilginç DeFi uygulamaları da var.”

Firma, Shulman’ın Venmo platformunda “kriptonun güçlü bir şekilde benimsenmesini ve ticaretini görmek” olarak adlandırdığı şeyle, çeyrekte daha da fazla büyüme yaşadı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu