HaberlerKripto Para Haberleri

PayPal, kripto baskısının ortasında stabilcoin lansmanını araştırıyor

Stablecoin’ler, mevcut bir para biriminin veya emtianın değerine göre desteklenen ve fiyatlandırılan kripto para birimleridir.

PayPal Holdings , kripto para birimi hamlesinin bir parçası olarak kendi stabilcoin’inin piyasaya sürülmesini araştırıyor, şirket, iPhone uygulamasında hareketin kanıtlarının keşfedilmesinden sonra gelişmeyi doğruladı.

“Bir stabilcoin keşfediyoruz; PayPal’ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, ilerlemeye çalışırsak ve ne zaman istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın işbirliği içinde çalışacağız.

Dikkatinizi Çekebilir: MATIC, yeni bir ATH için Ralli sırası onda olabilir mi ?

Stabilcoin’ler, mevcut bir para biriminin veya emtianın değerine göre desteklenen ve fiyatlandırılan kripto para birimleridir.

Şirketin bir stablecoin inşa etme keşfinin kanıtı ilk olarak geliştirici Steve Moser tarafından PayPal’ın uygulamasında keşfedildi ve Bloomberg ile paylaşıldı.

Gizli kod ve resimler, “PayPal Coin” olarak adlandırılan şey üzerinde çalışmayı gösterir. Kod, böyle bir madeni paranın ABD doları tarafından destekleneceğini gösterir.

Bir PayPal sözcüsü, PayPal uygulamasının içindeki görüntülerin ve kodun, yakın zamanda gerçekleşen bir dahili hackathon’dan kaynaklandığını söyledi.

Mühendislerin hızlı bir şekilde keşfetmek ve halka açık bir sürüm görmeyebilecek yeni ürünleri oluşturmak için bir araya geldikleri bir olay – şirketin blok zinciri, kripto ve dijital para birimi bölümü.

Bu, nihai logo, ad ve özelliklerin genel ürün biçiminde değişebileceği anlamına gelir.

PayPal, son aylarda büyük bir kripto para birimi çabasına girişti ve dijital paraları satın almak ve tutmak için yeni özelliklerin yanı sıra paraları kullanarak satın alma işlemleri için ödeme yapma özelliğini başlattı.

Unchained podcast’inde Bay Fernandez da Ponte kısa süre önce şirketin “henüz ödemeler için tasarlanmış bir stabilcoin görmediğini” söyledi.

PayPal’ın kullanımı için bir stablecoin’in geniş ölçekte ödemeleri desteklemesi ve güvenliğe sahip olması gerektiğini söyledi.

“Düzenleme, düzenleyici çerçeveler ve bu alanda ihtiyaç duyulan lisans türleri konusunda netlik olması gerekir” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu