Ekonomi HaberleriHaberler

PayPal, Bitcoin Satın Alma Sınırlarını Haftada 100.000 ABD Dolarına Yükseltiyor

Çevrimiçi ödeme şirketi PayPal bugün, ABD müşterilerinin platformu aracılığıyla satın alabilecekleri kripto para birimi miktarını haftada 100.000 dolara çıkardığını duyurdu. Satın alımlar daha önce haftada 20.000 ABD Doları ile sınırlıydı. Ayrıca yıllık limitini de düşürdü.

Bir basın açıklamasında “Bu değişiklikler, müşterilerimizin platformumuzda kripto para birimi satın alma konusunda daha fazla seçeneğe ve esnekliğe sahip olmalarını sağlayacak.”

ABD’li müşteriler (Hawaii dışındaki) şu anda platformda Bitcoin Bitcoin Cash , Ethereum veya Litecoin satın alabilir, satabilir veya tutabilir . Bunları mal ve hizmetler için ödeme yapmak için de kullanabilirler.

Devasa para transferi hizmeti , Ekim 2020’de parmaklarını kripto sularına daldırdı ve ardından yavaş yavaş yeni özellikler getirdi. 

Mart ayında, müşterilerin yalnızca kripto satın almasına ve elinde tutmasına izin verdiği için eleştirilen şirket, Checkout With Crypto hizmetini duyurdu . Bu özellik, PayPal’ın satıcıya ulaşmadan önce ödemeyi fiat’a dönüştürmesiyle, insanların kripto varlıklarını bir şeyler için ödeme yapmalarına olanak tanır. Mayıs ayında PayPal, hizmet üzerinden Bitcoin satın alan müşterilerin Bitcoin’i dış cüzdanlara aktarmalarına yakında izin vermeye başlayacağını duyurdu .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu