Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

PayPal, Aktif Olarak Stabil Coin’leri Onayladı

PayPal Holdings Inc. (NASDAQ: PYPL), daha geniş kripto stratejisine uygun olarak stabilcoin keşfi hakkında daha önceki araştırmaları doğruladı.

Söz konusu soruşturma, iOS uygulama geliştiricisi ve The Tape Drive’ın Genel Yayın Yönetmeni Steve Moser tarafından başlatıldı ve şu açıklamayı yaptı:

“PayPal’ın iOS uygulamasının içine gizlenmiş kanıtlar, PayPal’ın PayPal Coin adlı bir madeni para üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı ” ve “PayPal Coin logosu, PayPal’ın logosuna benziyor, ancak üzerinde iki yatay çizgi var.”

Kanıtlar ayrıca Paypal’ın, logosu Paypal’ın şu anda desteklenen kriptoları: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin ile birlikte bulunan, açık kaynaklı bir merkezi olmayan blok zinciri dapp platformu olan Neo’yu (eski adıyla Antshares) entegre etmek veya dahil etmek için çalıştığını gösteriyor. Basın zamanı itibariyle, PayPal şu ​​anda uygulamasında yalnızca bu dört kripto para birimini desteklemektedir. Genel pazarın buna nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak. Varsa, diğer pazarlar üzerinde ne gibi bir etkisi olduğu henüz görülmedi.

Dikkatinizi Çekebilir: PayPal, İngiltere’de Kripto Hizmetlerini Başlattı

Bu delilleri bulan Moser, bilgileri daha sonra haber kuruluşu sıfatıyla PayPal ile temasa geçen Bloomberg News ile paylaştı ve konuyla ilgili ayrıntıları teyit etti.

“Bir stabilcoin keşfediyoruz; PayPal’da Kripto ve Dijital Para Birimleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada , ilerlemeye çalışırsak ve ne zaman istersek, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız, ”dedi .

Stabil paralar, mevcut bir itibari para biriminin veya emtianın değeriyle desteklenen ve fiyatlandırılan kripto para birimleridir. Kripto para birimlerinin büyük ölçüde değişken doğasına karşı bir koruma görevi görerek fiyat istikrarı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Buna göre, PayPal’ın bu kurumsal hareketi, kripto para birimlerinin nasıl mevcut küresel finansal sistemin ayrılmaz bir parçası haline geldiğini teyit ediyor.

Bir PayPal sözcüsüne göre, Moser tarafından PayPal’ın iOS uygulamasında bulunan görüntüler ve kodlar, mühendislerinin test ve daha sonra piyasaya sürülmek üzere yeni ürünler keşfettiği yakın tarihli bir dahili hackathon’dan yapıldı. Bunlar şirketin blok zinciri, kripto ve dijital para birimi bölümünde yapıldı ve bu nedenle canlı bir sürüm için nihai bir şeyi temsil etmiyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu