Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Paul Tudor Jones Bitcoin İçin Bu Uğursuz Kehaneti Neden Yaptı?

Paul Tudor Jones Bitcoin İçin Bu Uğursuz Kehaneti Neden Yaptı?

CNBC’nin Squawk Box’ına verdiği röportajda Efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin, ABD Federal Rezervi ve o ülkedeki en “adil” şirketler hakkında konuştu. Tudor Jones birkaç yıldır BTC’nin boğası oldu, ancak FED’in para politikasındaki bir şans onun görüşünü değiştirebilirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: 30 Yıl Önceki İnternetle Aynı Seviyede Kripto

Bitcoinist’in Ekim ayında bildirdiği gibi , efsanevi yatırımcı Bitcoin’i enflasyona karşı Altın ve diğer geleneksel yatırımlardan daha iyi bir koruma olarak nitelendirdi. Buna ek olarak, Tudor Jones, FED Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon hakkındaki yorumlarını reddetti, hükümet yetkilisi bunun geçici olduğunu iddia etti ve o sırada enflasyonist bir ekonomik görünüm öngördü:

Enflasyonun korktuğumuzdan çok daha kötü olabileceğini söylemek için şu anda hepsi aynı yöne giden bir yapı ve döngüsel güçler kombinasyonu var.

En son Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) metrikleri, yıldan yıla %7 olan piyasa beklentileri dahilinde olsa da, hala 40 yılın en yüksek seviyesinde. Bu nedenle, ABD finans kurumu şahinleşti ve artan enflasyonu azaltmak için faiz oranlarını artırmaya istekli görünüyor, bu da Bitcoin’i ve risk altındaki varlıkları etkileyebilir.

En son tahmininde Tudor Jones, FED Başkanı’nın önümüzdeki aylarda “yakalayacağını” söyledi. Bu anlamda, FED politikasında “büyük bir değişiklik” bekliyor ve bunun sonucunda küresel piyasalarda bir dalgalanma etkisi olacak. Efsane yatırımcı dedi ki :

Açıkça, pandemi döneminin tüm enflasyon ticaretlerine şu anda meydan okunacak. Mart 2020’den bu yana en iyi performansı gösteren şeyler (Bitcoin gibi), bu sıkılaştırma döngüsünden geçerken muhtemelen en kötü performansı gösterecek.

ABD’ye Karşı Çin, Bitcoin Neden Üçüncü Seçenek

Tudor Jones röportajını Çin’in aksine ABD kapitalist sistemini överek bitirdi. Ona göre, batı ülkesi, onlara “dünyanın geri kalanı” üzerinde avantaj sağlayan bir “fikirler yarışmasından” oluşan daha dinamik bir sistemdir.

Yine de, FED’in politika değişikliğiyle “büyük olumsuz finansal sonuçları” ortadan kaldırma olasılığı konusunda endişelerini dile getirdi. Tudor Jones ekledi:

Gelecek için ekonomi üzerine bir bahse girecek olsaydınız, açıkçası, dünyadaki herhangi bir ülkeden ziyade burada Amerika Birleşik Devletleri’nde bahse girerdiniz. Yine de gerginim çünkü çok yükseklerdeyiz.

Tersine, Tudor Jones gibi birçok uzman, ABD finans kurumları eylemlerinde sıkılaşmaya hazırlanırken Bitcoin’in 2022’de bir zorluk göreceğine inanıyor. Buna ek olarak, kripto endüstrisi bir bütün olarak Washington ve Pekin de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki diğer siyasi başkentlerden gelen düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalabilir.

Kripto, ABD’nin soğuk çatışmasına karşı Çin’den çıkmak ve daha önce hiç görülmemiş karmaşıklıklarla potansiyel bir küresel finansal krizin ortasında servetlerini korumak isteyenler için tek alternatif olmaya devam ediyor.

Basın zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC), daha önce açıklanan TÜFE baskısına olumlu tepki verdiği için 24 saat içinde %4,5 kârla 43,947 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu