HaberlerKripto Para Haberleri

“Paralarınızı Saklayın” Yasası Hükümetin Kripto Üzerindeki Kontrolünü Azaltabilir

Mevzuat, devlet kurumlarının kontrolünü kendi kendine saklama kripto cüzdanlarından uzak tutmak amacıyla Temsilciler Meclisi’nde tanıtıldı.

Kanada’nın Acil Durum Yasası Kriptoyu Hedefliyor

“Paralarınızı Saklayın” tasarısı, kripto sahiplerinin kendi kendini emanet etme ve eşler arası işlemler yürütme haklarını korumak için Kongre Üyesi Warren Davidson (R-OH) tarafından Temsilciler Meclisi’ne sunuldu. Meclis tasarıyı onaylarsa, ajans başkanlarının dijital para birimlerinin veya varlıkların kullanımına müdahale etmesine son verecek. Yasa, kullanıcıların kısıtlama veya gözetim olmaksızın kendi kendine barındırılan bir cüzdan aracılığıyla dijital para birimi işlemlerini gerçekleştirmelerine de izin verecek.

Tasarı, Covid19 ile ilgili görevleri protesto eden Özgürlük Konvoyu katılımcılarının bağış toplama çabalarına son vermek için Kanada’da Acil Durumlar Yasası’nın yürürlüğe girmesinden sadece bir gün sonra Salı günü önerildi. Maliye Bakanı, eylemlerin, protestocular tarafından kullanılan ödeme hizmeti sağlayıcıları ve kitle fonlaması platformlarının yanı sıra kripto para birimlerini de içereceğini belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: İlk Blockchain Tabanlı Oyun Merkezi, Banger Games, Yüce Hedeflerine Ulaşmak İçin 10 Milyon Avro Yatırım Yaptı

Yıllardır Çalışmakta Olan Teklif

Ancak Davidson, Kanada’daki olaylarla bağlantılarını yalanladı ve tasarının neredeyse altı yıldır üzerinde çalıştığını belirtti. Belirtti,

“2016’dan beri bunun üzerinde çalışıyorum. Kongre’nin adaletsiz, ahlaksız ve anayasaya aykırı sivil varlık müsaderesi uygulamasını – AKA hükümet hırsızlığını sona erdirmek için bir araya gelmeyeceği inanılmaz.”

Bununla birlikte, Demokratlar kripto para birimlerini ve blok zinciri teknolojisini düzenleme konusunda daha sert bir tavır alırken, önerilen yasa tasarısı yasayı geçirmek için ihtiyaç duyduğu yeterli desteği alamayabilir.

Davidson KYC’yi Detaylandırıyor

Bitcoin Magazine tarafından yapılan bir röportajda Davidson, KYC yasasına olan acil ihtiyaçtan bahsetti. Teklifin, hükümetin dijital varlıklar ve cüzdanlar üzerinde kendi kendine saklamayı kısıtlama girişimlerini önlemek için çerçevelendiğini iddia etti. Tasarı hakkında konuşurken, o iddia etti

“Bir süredir orada olan FinCen dilini alıyor ve KYC için kendi kendini velayeti koruyan bir çerçeve sağlıyor.”

Kanada’daki Özgürlük Konvoyu ile ilgili olarak Davidson, suç teşkil eden durumlar dışında paranın kitleleri kontrol etme aracı olarak kullanılmaması gerektiğini de açıkladı. Davidson, kripto sektörünün aşırı düzenlenmesinin her zaman ateşli bir eleştirmeni olmuştu. Geçen yılki Miami Bitcoin konferansında, mahremiyet tehdidinin ABD anayasasının ikinci değişikliğine yönelik tehdit kadar ciddi olduğunu iddia etmişti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu