Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Pangolin DEX, Jeton Ödülü Sunan “Süper Çiftlik” Programını Tanıtıyor!

Kripto para piyasasının değerindeki büyük düşüşe rağmen, Kasım ayından bu yana neredeyse 1,5 trilyon doları kesmiş olsa da, bu alandaki projeler hala hızlı bir şekilde yenilik yapıyor. BUIDL aşamasının lideri, staking, likidite temini ve verim çiftçiliği dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere merkezi olmayan finans (DeFi) mülklerindeki yenilikçi duruşu nedeniyle 2021’de muazzam bir büyümeye tanık olan bir katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü olan Avalanche’dır.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Bir Lale Bile Değil – Ancak Makroekonomik Ve Finansal Istikrarı Tehdit Ediyor

Avalanche tabanlı bir DEX olan Pangolin, Avalanche yeni geliştiriciler ve stratejik yatırımcılar için fırsatlarla patlamaya devam ederken, bu alanda birçok yeni gelen için DeFi on Avalanch’ın evi olmuştur. Pangolin’in değerindeki ani artış, birçok yatırımcının çiftçilik yapmak ve likidite sağlamak için platforma katıldığını gördü. Defi Llama’nın verilerine göre Kasım ayında 470 milyon doların üzerinde kilitli tüm zamanların değerine ulaşan Pangolin, likidite madenciliği teşviklerine yönelik ezici bir taleple Çığdan bağımsız projelerde üçüncü sırada yer alıyor.

 

Pangolin Süper Çiftliği Programına Giriş

Bu nedenle proje, likidite sağlayıcılarının yerel jeton, $ PNG ve diğer proje jetonlarını aynı anda kazanmalarını sağlayan yeni bir verim çiftçiliği sürümü olan “Süper Çiftlikler”i tanıtıyor. Diğer verim çiftliklerinden farklı olarak, Pangolin Süper Çiftlik programı, çiftliklerin bir veya iki jetona sahip teşvik edici çiftlikleri barındırmasına olanak tanır. Süper Çiftlikler, aynı anda 2-10 ödül jetonu arasında herhangi bir yerde ödeme yapar.

 

“Süper çiftlikler, ekosistemin teşvik programını Pangolin’in tüm ortaklarının tam gücüyle birleştirerek TVL’yi ve hacmini patlatacak.” -Stephen, Pangolin Strateji Başkanı

 

Pangolin, Süper Çiftlik programını başlatmak için bazı çiftlikleri ikili ödüllere yükseltmeye başladı (ücretli ödüller $PNG ve yerel jeton olarak). Şubat ayından itibaren geliştiriciler ve projeler, likidite teşvik programlarına genel katılımı artıran bir çiftliğe herhangi bir miktarda jeton ödülü ekleyebilir. Örneğin, $PNG ödülleri ödeyen bir AVAX-PNG çiftliğiniz varsa, jetonlarınızı ($MYTOKENS) ödül olarak ekleyebilirsiniz; bu, LP’nin çiftçilik ödülü olarak hem $PNG hem de $MYTOKENS alacağı anlamına gelir.

 

Pangolin yaptığı açıklamada, $PNG-$FEED çifte ödül için tam bir aylık $FEED-$AVAX LP Süper Çiftliği sunan PangoChikn ($FEED) ile bir ortaklık duyurdu! Süper Çiftlik şimdiden başladı ve 22 Şubat’a kadar sürmesi bekleniyor. Pangolin Süper Çiftliği programındaki diğer projeler arasında Police & Thief Game ($LOOT & $PNG kazanın), MetaBrands ($MAGE & $PNG kazanın), Angle Protocol yer alıyor. ($ANGLE & $PNG kazanın), Polen DeFi ($PLN & $PNG kazanın), Dragon Crypto Gaming ($DCAU & $PNG kazanın) ve X DAO ($HTZ & $PNG kazanın).

 

Pangolin, zaman geçtikçe, platformdaki teşvikleri ve hacimleri artırmak için Süper Çiftlik programına daha fazla ortak projenin katılacağını duyurdu. Kullanıcılar daha fazla ödülle teşvik edilirken, bu ortak projeler karşılığında ne kazanıyor?

 

Pangolin Süper Çiftliği Programı İçin Bir Vaka Oluşturma

Süper Çiftliklerin piyasaya sürülmesinden önce, merkezi olmayan borsalar, kendi jetonlarını kullanarak likidite çekmeyi amaçlayan tekil bir varlık olarak çalıştı. Son zamanlarda, Olympus’un ($OHM) piyasaya sürülmesi ve çatalları, DeFi’deki likidite sağlama alanını sonsuza dek değiştirdi. Projeler, çiftliklere daha fazla likidite ve jetonlarına dikkat çekmek için DEX çiftliklerine doğrudan ödeme yaparak likiditede rol oynamaya başladı. Başarısız olan $OHM modelinin aksine, Pangolin’in Süper Çiftlik programı, hem kullanıcıları hem de ortaklığa giren projeleri teşvik ederken, modelini sürdürülebilir ve istikrarlı tutmayı hedefliyor.

 

İlk olarak, tek bir çiftlikte birden fazla ödül jetonunun oluşturulması, verim oranlarında (APR/APY) büyük bir artışı temsil etmelidir. Aynı çiftlik için daha fazla jeton ödülü, daha fazla ödül kazanabileceğiniz anlamına gelir, bu da daha fazla kullanıcıyı stake etmeye teşvik ederek DEX’teki genel likiditeyi artırır.

 

İkincisi, bu aynı zamanda projeler için harika bir pazarlama fırsatı sunuyor. Projelerin programdan kazanacağı çok şey olduğu için, her şey jeton ödülleriyle ilgili değil. Tarihsel olarak sadece ticaret için likidite çekmek olarak düşünülen DEX tarım arenasında bir devrimi temsil ediyor. Örneğin, yeni bir projeniz varsa, jetonlarınızı AVAX-USDC havuzuna (daha iyi bilinen bir çiftlik) ödül olarak ekleyebilir ve ödüller devam ederken adınızı o çiftlikte alabilirsiniz. Bu, çiftlikteki yatırımcılar için ‘ücretsiz’ bir reklam fırsatıdır. Ek olarak, Pangolin’in inanılmaz topluluğuna ve Pangolin’in ortak pazarlama ve iş geliştirme ekipleriyle olan desteğine de maruz kalacaksınız.

 

Son olarak, Süper Çiftlik programı, projelerin tokenlerini topluluklarına ve yeni topluluklarına geniş çapta ve kolayca dağıtmasına olanak tanır. Pangolin Süper Çiftlik programı büyüdükçe, projeler bundan kaynaklanan pazarlama değerinden yararlandıkça yatırımcılara daha fazla teşvik sunacak.

 

Son Sözler

Güvenli bir DEX çiftliği bulmak, kripto pazarındaki mevcut düşüşe rağmen para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Avalanche’ın verim çiftçiliği ekosistemindeki en son yenilikle, kripto piyasasının iyileşmesini beklerken birden fazla jeton (4-10 jeton) kazanabilirsiniz – bir kazan, kazan stratejisi!

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu