Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Panama’nın Yeni Ödeme Alternatifi Artık Bitcoin Olacak

Tüm Dünyanın Gözü ve Dünya Merkez Bankasının Yakından Takip ettiği kripto para piyasası djital ödeme yöntemleri olarak ve yeni yatırım aracı olarak ülkelerin dikkatini çekmeye başladı. Sıra Panama’da Yeni bir yasa tasarısı ile alternatif olarak Kripto Para’yı Benimsemeye doğru ilerliyor.

Panama’da Bitcoin’i başka bir ödeme yöntemi olarak tanımayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısı ortaya çıktı. Tasarı ayrıca sakinlere kripto para birimleri kullanma özgürlüğü verecek. El Salvador’un BTC’yi yasal ihale olarak kabul ettiği bir ortamda, bir Orta Amerika ülkesi de aynı yolu izliyor. Amaç, ülke sakinlerine Ether (ETH) ve BTC gibi kriptoları kullanmaya başlama özgürlüğü vermektir.

ilgili içerik : Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

6 Eylül Panama Cumhuriyeti Kripto para düzenlenmesinde ilgili bir tasarıyı kabul etti. Tasarı, Panama’yı internet, blok zinciri ve kripto varlıklarla uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor.

Gabriel Silva Twitter’da bir duyuru yayınladı , tasarı birçok iş fırsatı yaratabilir. Yasal girişimin yeni yatırım kaynakları yaratabileceğini ve Panama hükümetini daha şeffaf hale getirebileceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, tek bir yönetici veya merkez bankası olmayan merkezi olmayan bir dijital para birimidir. BTC ile temsil edilir ve aracılar olmadan eşler arası bitcoin ağında kullanıcıdan kullanıcıya gönderilir.

Buna karşılık, Ethereum aynı zamanda akıllı sözleşme işlevine sahip merkezi olmayan, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ek olarak, ETH ile temsil edilen yerel bir token Ether’e sahiptir.

ilgili içerik : Immutable X Nedir ? IMX Token Nedir ? CoinList Ön Satışı

Silva’nın Taslağı

Bir yasa tasarısı belgesi , yeni mevzuatın BTC gibi kripto para birimlerini bir ödeme seçeneği olarak tanıma niyetini ortaya koyuyor. Silva belgeyi dağıttı ve kriptolar küresel bir alternatif ödeme yöntemi olarak hizmet edecek. Bu, Panama Cumhuriyeti hukuk sistemi tarafından yasaklanmayan tüm ticari veya sivil operasyonlar için olacaktır.

Silva’ya göre, yeni yasa tasarısını Panama vatandaşları ve çok disiplinli bir ekiple işbirliği içinde hazırladılar.

Ayrıca teknoloji ve endüstrideki uzmanlarla işbirliği yaptılar. Buna ek olarak, mevzuatın yazarları, görev gücü ve mali eylem gibi uluslararası kuruluşlar tarafından sağlanan önemli yönergeleri değerlendirdi.

ilgili içerik : Dijital Yuan Artık 20 Milyondan Fazla Cüzdana Sahip

Kriptoların tüm finansal işlemleri tamamlamalarını sağlayan düşük maliyetli ve hızlı ödemeye izin verdiğini vurguladılar. Bu, işlem hacmi ve taraflar arasındaki boşluktan bağımsızdır.

Daha Fazla Kripto para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu