HaberlerKripto Para Haberleri

OSC, Bybit’i cezalandırdı ve Kucoin’i yasakladı

Ontorio Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit ve Kucoin için açtığı davaları kazandı.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), kayıt dışı kripto para borsalarına karşı açtığı davada bir kez daha galip geldi. 21 ve 22 Haziran’da sona eren iki yasal savaşta OSC, Kucoin’i Ontario’dan yasakladı ve platformunu kaydetmek için OSC ile işbirliği yapmayı kabul eden Bybit ile anlaştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Kararın bir parçası olarak düzenleyici, Kucoin’e 2.096.550,35 Kanada Doları (1.621.597.83 ABD Doları) para cezası uyguluyor. Görünüşe göre Bybit, gelirinin 2.468.910 Kanada dolarını (1.909.603.13 USD) düzenleyiciye aktarmış ve bu düzenleyici, borsaya soruşturması için ödeme yapması için 10.000 Kanada doları (7.734,60 USD) daha para cezası vermiştir.

OSC yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“KuCoin’den farklı olarak Bybit, OSC yaptırım eylemlerine yanıt verdi, açık bir diyalog sürdürdü, istenen bilgileri sağladı ve kayıt tartışmalarına katılmayı taahhüt etti.”

Hareket, Kanada Ulusal Menkul Kıymetler Yöneticilerinin 2021 başlarında mevduat borsalarını, kripto para birimlerinin kendilerinin menkul kıymet olup olmadığına bakılmaksızın menkul kıymet borsası olarak ele alma kararının ardından OSC tarafından kripto para borsalarına karşı alınan bir dizi eylemin parçası. Bu tür ilk yaptırım eylemi Poloniex’e karşıydı.

OSC bir eyalet düzenleyicisidir, ancak Kanada’daki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun gerçek bir federal eşdeğeri yoktur. OSC, Kanada’nın en büyük menkul kıymetler piyasasını denetlediğinden, CSA kararlarının uygulanması söz konusu olduğunda genellikle öncüdür.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu