HaberlerNFT Haberleri

OpenSea Yatırım Kolunu Başlattı, Ekosistem Hibe Programı Başvurularını Açtı

Yeni yatırım kolunun lansmanı ile uyumlu olarak, OpenSea’nin yeni hibe programı, yatırım kolunun şirket portföyüne finansman, tavsiye, teknik danışmanlık ve stratejik bağlantılar sağlamak üzere planlanıyor. Bu risk sermayesi girişimi, OpenSea’nin kurucu ortağı Alex Attalah tarafından yönetilecek. OpenSea’nin şu anda Andreessen Horowitz (A16z) ve Animoca Brands’in yanı sıra Katie Haun (A16z’in genel ortağı) ve EDM sanatçısı 3LAU ile aktif ortaklıkları var.

OpenSea kısa süre önce Paradigma ve Coatue liderliğindeki 300 milyon dolarlık C Serisi finansman turunu kapattı. Sonuç olarak, OpenSea’nin değeri, NFT’lerin benimsenmesindeki artış ve ana akım dikkatin artmasıyla birleşerek 13,3 milyar doları aştı ve platformu etkin bir şekilde kripto endüstrisinde lider NFT pazarları arasında yer aldı.

OpenSea’ye göre, yatırım kolu, hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez belirteçleri destekleyen protokollerle serpiştirilen “çok zincirli bir dünyaya geçişten” esinlenerek NFT ve Web3 geliştirmenin dört ana alanına odaklanacak. Bu vizyon aynı zamanda oyun, sosyal ve analitik hizmetler için stratejiler içermektedir. Böyle bir konumlandırma, OpenSea’nin NFT pazarlarında veri toplamakla görevli NFT toplayıcılar gibi diğer platformlarla entegre olmasını sağlayacaktır.

OpenSea’ninEkosistem Hibeleri girişimi” olarak adlandırılan topluluk odaklı hibe programı, kullanıcı erişilebilirliği için geliştirme ve NFT işlevleri için geliştirici araçları içeren projeleri destekleyecektir. Hibe programı ayrıca, platform için kullanıcı kapsayıcılığını ve genel erişilebilirliği destekleyen eğitim kaynaklarının oluşturulmasına destek sağlayacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Solana-Tabanlı NFT Metaverse Proje Portalları, 5 Milyon Dolarlık Çekirdek Finansman Sağladı

OpenSea Ventures’a ek olarak firma, Ekosistem Hibeleri girişimi ile Web3 topluluğundan ortaya çıkan projeleri desteklemeyi hedefliyor. OpenSea, NFT’ler etrafında kullanıcı erişilebilirliğini ve geliştirici araçlarını iyileştiren, eğitim kaynakları oluşturan ve kapsayıcılığı ve erişilebilirliği destekleyen projeleri desteklemeyi amaçlar.

OpenSea’ye göre, başlangıçta, kuruluşları hibeyi aldıktan sonra en az iki çeyreklik bir uygulanabilirlik zaman çizelgesine sahip kısa vadeli projeleri desteklemeyi düşünüyor. OpenSea, programı daha da geliştirirken, uygulamalar arasında eleme kriterlerini değerlendirecek ve geliştirecektir. İlk hibe alanlar için bir inceleme komitesi henüz kurulmamıştır ve başvuru için ilk nitelikler yazı yazılırken açıklanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu