Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

OpenSea, Ethereum NFT Pazarı Sayesinde 13,3 Milyar Dolar Değerinde

  • C Serisi finansman turu, Paradigma ve Coatue tarafından yönetildi.
  • OpenSea, Temmuz 2021’de B Serisi turunda 100 milyon dolar topladı.

Önde gelen NFT pazarı OpenSea Salı günü yaptığı açıklamada, C Serisi finansman turunda 300 milyon dolar topladığını ve şu anda 13,3 milyar dolar değerinde olduğunu duyurdu.

Tur, girişim sermayesi şirketleri Paradigm ve Coatue tarafından yönetildi.

KRH, yeni fon için geçerli tutma adı eski Andreessen Horowitz genel ortağı Katie Haun da teyit azalmak yuvarlak katıldı; a16z, hem A Serisine hem de B Serisine katıldı ve Haun, OpenSea’de yönetim kurulu koltuğuna sahip.

Finansmanı açıklayan bir blog yazısında , OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, paranın ürün geliştirmeyi hızlandırmak ve daha fazla personel işe alırken müşteri desteğini iyileştirmek ve daha büyük NFT ve Web3 alanının büyümesine yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi. Finzer, e-postayla yaptığı açıklamada, “Vizyonumuz, bu yeni açık dijital ekonomilerin gelişeceği hedef olmaktır. Bu yıla OpenSea’deki NFT alanına girişin önündeki engelleri azaltarak ve ekosistem ve ona güç veren topluluk.”

Temmuz 2020’ye kadar, OpenSea, 100 milyon dolar getiren bir B Serisi turundan sonra 1,5 milyar dolar değerindeydi. Kasım ayında The Information , C Serisinden 10 milyar dolarlık bir değerleme için ayarlandığını bildirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Yeni Ethereum Tabanlı Altcoin, Sadece Bir Günde Şaşırtıcı Hızla %2.191 Yükseldi

OpenSea’nin bugün bildirdiği 13,3 milyar dolarlık rakam, NFT’lerin artan cazibesini gösteriyor – dijital öğelere blok zincirine dayalı mülkiyet tapuları. OpenSea, Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks dahil olmak üzere alandaki en popüler Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yaptı .

As azalmak bildirdi Sadece bu hafta, OpenSea aylık hacim etkilemek devam etmiştir, birçok geçici bir heves geri başlangıç çılgınlık soğutmalı geçen Haziran, Aynen belirteçleri ilan ay sonra. Ağustos ayında, NFT piyasası tekrar alev aldı ve Aralık ayında OpenSea, 3 milyar dolarlık Ethereum NFT ticaret elleriyle şimdiye kadarki en büyük ikinci ayını kaydetti.

O ana kadar yeni yılda yavaşlamadı . Ethereum NFT hacminde 243 milyon dolar ile 2 Ocak’ta şimdiye kadarki en iyi üçüncü işlem gününü yaşadı. Onun Poligon NFT ticareti hacmi de artmaktadır Aralık ayında $ 76.100.000 vurmak için üç ay üst üste büyüyen.

Finzer, bağış toplama duyurusunun bir parçası olarak, OpenSea’nin yeni Ürün Başkan Yardımcısı olarak eski Facebook yöneticisi Shiva Rajaraman’ı işe aldığını açıkladı. OpenSea’nin önceki ürün müdürü, NFT’leri piyasada görünmeden önce satın almak ve kârla satmak için içeriden bilgileri kullandığı keşfedildikten sonra şirketten ayrılan Nate Chastain’di .

Rajamaran, şirketin diğer blok zincirlerinden (Solana’nın NFT sahnesi büyüyor) NFT’leri desteklemesine yardımcı olmak ve dijital sanatı bulmak ve koleksiyonlarını yönetmek için kullanıcıları araçlarla buluşturmakla görevlendirilecek.

Geçen ay, OpenSea , geleneksel bir halka arzı ima ettiğinde kripto hayranlarından derhal bazı eleştiriler alan Lyft’ten yeni bir CFO olan Brian Roberts’ı işe aldı .

Paradigma kurucu ortağı Fred Ehrsam , OpenSea kurucularının “son dört yılda gerçek bir cesaret sergilediklerini, belirsizliğin üstesinden geldiğini ve NFT’leri internet ve dünyayı değiştiren bir ilkel olarak görme vizyonlarına bağlı kaldıklarını” tweetledi .

NFT’ler kesinlikle bir sıçrama yaptı ve 2021’de ana akım kültürel sohbete girdi. Önümüzdeki yıllarda, bunları satan bir sitenin 13+ milyar dolar değerinde olup olmadığını göreceğiz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu