HaberlerKripto Para Haberleri

Ödeme İnovasyonu Fiat Ve Kripto Arasındaki Çizgileri Bulanıklaştırıyor

Ödeme İnovasyonu Fiat Ve Kripto Arasındaki Çizgileri Bulanıklaştırıyor

Para ve para sistemlerinin temsili yıllar içinde büyük ölçüde değişti. Tarihsel zamanlarda, birçok kişi takas sistemini en iyi değişim aracı olarak görüyordu. Küresel ekonominin büyümesine yardımcı olan mal / hizmet ticaretini başlattı. Ancak servet depolamak için iyi bir araç değildi ve belirli malların fiyat keşfi her zaman bir zorluktu.

Bu parçalanmış para alışverişi sisteminin üstesinden gelmek için altın gibi değerli eşyaların ortaya çıktığını ve ülke ekonomisi için yepyeni bir standart oluşturduğunu gördük. Bu standart, hükümetlerin dayattığı enflasyonu sınırlamaya yardımcı olurken, ekonomi için sürdürülebilir bir büyüme modeli yaratmayı kolaylaştırmadı.

İstikrar sorunu fiat para birimi yaratılarak giderildi. Kağıtla başlayıp daha sonra dijital para birimine geçen insanlar artık değeri para birimi biçiminde sorunsuz bir şekilde aktarmak için kredi kartlarını ve diğer birçok dijital nakit sistemini kullanabilirler. Finans ve teknoloji arasındaki bu geçiş, para transferleriyle son kullanıcı deneyiminde harikalar yarattı. Ama aynı zamanda birçok sınırlaması var. Sınır ötesi ödemeler pahalıdır ve çoğunluğunun fintech uygulamalarına erişimi yoktur.

Kripto Varlıklar Tarafından Desteklenen Merkezi Olmayan Platformlara Girin

Merkezi olmayan finans, dünyayı minimum giriş engellerinin olduğu ve insanların sınırsız ödemeleri düşük maliyetlerle gerçekleştirebildiği yeni bir sistemle tanıştırıyor. Sadece bu değil, DeFi’deki sermaye verimli modeller, kullanıcılara stake etme ve çiftçilik yoluyla geleneksel bankacılıktan daha fazla getiri sağlıyor. Daha genel kabul ve katılımla, DeFi sektörü kilitli değer ve likiditede büyük bir artış gözlemliyor. Sonuç olarak, DeFi protokolleri uzun vadede daha güvenilir ve sürdürülebilir hale geldi.

Artan sermaye verimliliğinin yanı sıra DeFi, bir banka hesabına ihtiyaç duymadan finansal katılımı teşvik eden birçok eşler arası finansal ürünler de üretiyor. Şu anda üçüncü dünya ülkelerinde işletmeler, geleneksel bankacılık sistemleri hızlı dijital dünyaya uygun olmadığı için krediler ve günlük işlemler için DeFi hizmetlerini benimsiyor.

DeFi’nin insanların yaşamları üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. Büyük sermaye akışı ve aktif kullanıcılardaki istikrarlı artış bunun kanıtıdır. Ancak, gerçek dünyadaki kullanım durumlarını kolaylaştıran düzenlenmiş platformları henüz görmediğimiz için benimseme oranı hala yavaş.

Bunun üstesinden gelmek için, kripto varlıklarını anında itibari paraya dönüştürebilen ve kullanıcıların gerçek dünyada harcama yapmalarına olanak tanıyan bir kriptodan fiat modeline ihtiyaç vardır. Bu, her iki dünyanın en iyileri arasında köprü kuracak ve kripto varlıklarına muazzam bir fayda sağlayacaktır.

Baanx, Finansal Hizmetlerin Geleceği

Baanx , verimli ödeme ağ geçitleri ve kullanıcı dostu, kripto etkinleştiren banka kartları dağıtarak kullanıcılar ve şirketler için düzenlenmiş ve güvenli altyapı ve hizmetler oluşturmayı amaçlıyor. Baanx, ödeme inovasyonunu ve toplu kabulü teşvik ederek, dijital varlıklar etrafında fayda sağlama yolunda görünüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Gavin Wood, Polkadot’un Geleceğini Tasarlamak İçin Daha Fazla Geliştirici Arıyor

70 milyondan fazla tüccar, Baanx tarafından sunulan Crypto Life kart hizmetini kabul ediyor ve kullanıcılar dünya çapındaki ATM’lerden nakit çekebiliyor. Baanx ayrıca perakende veya kurumsal herhangi bir kullanıcının fiat para birimini veya kripto varlıklarını kullanarak harcayabileceği kişiselleştirilmiş sanal ve fiziksel kartları da destekler. Fiat söz konusu olduğunda, kartın fiat olmaması durumunda uygulama kriptolarını otomatik olarak tasfiye edecek ve kullanıcılar her zaman olduğu gibi banka kartlarını kullanabilecekler. Buna ek olarak Baanx, FCA tarafından yakın zamanda onaylanan ve kullanıcıların kripto varlıklarını teminat altına alarak stablecoin ödemeleri almalarını sağlayan Cryptodraft, ‘Bir Krediden Daha İyi’ hizmetini de sağlıyor.

Baanx, kriptodan fiat işlemlerine basitleştirmek için iki iyi bilinen dijital cüzdan sistemini, Google ve Apple Pay’i entegre etti. Baanx tarafından sağlanan bu tür üst düzey yardımcı programa ek olarak, uygulama aynı zamanda kullanıcıları BXX belirteçleri şeklinde satın alma yapmaya teşvik ediyor. Bu jetonlar, kredilerdeki faiz oranlarını düşürmek ve stake için likidite ödülleri kazanmak için kullanılabilir.

Toplu Benimseme

Tüketicilerin ve kurumsal kurumların günlük kullanım için kriptodan itibari paraya finansal çözümleri kullanması an meselesi. Baanx gibi hepsi bir arada bir platformla, kullanıcılar ücretsiz küresel işlemler yapabilecekleri ve dijital varlıkları etrafında daha fazla fayda yaratabilecekleri için geçiş daha sorunsuz olacak. Daha da önemlisi, kripto ekosisteminin merkezi olmayan ahlakını bozmadan finansal katılımı büyük ölçüde artıracak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu