HaberlerKripto Para Haberleri

NYSE kendi NFT pazarını ve kripto para birimini planlıyor

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE), bir Bloomberg raporuna göre, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için bir pazar yeri olmayı ve hatta NYSE markalı bir kripto para birimine sahip olmayı planladığı bildiriliyor.

 

NYSE’nin 10 Şubat’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine ticari marka başvurusunda bulunduğuna ve tıpkı hisse senetlerinde olduğu gibi kripto ticareti için bir finansal borsa olma niyetini ifade ettiğine inanılıyor. Raporda, NFT pazarının OpenSea ve Rarible gibi mevcut borsalarla rekabet edeceği belirtildi.

 

NYSE, günlük işlem hacimlerinin yüz milyarlarca dolar aralığında olduğu tahmin edilen piyasa değeri açısından en büyük küresel borsadır.

 

Dosyalanan belgelere göre borsa, blok zincir teknolojilerinin ve ilgili kripto mal ve hizmetlerinin kullanımı için kendini tescil ettirdi.

“Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik yazılımı, değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) ve çevrimiçi pazar yerleri” gibi teknolojilerden yararlanılacaktır.

 

Borsa, “indirilebilir sanal ürünler” sağlamayı ve blok zinciri teknolojisini kullanarak NFT verilerinin doğrulanmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu, hisse senedi ve kripto ticareti arasında benzersiz bir geçiştir.

 

NYSE yaptığı açıklamada, kripto para birimi veya NFT ticareti başlatmak için acil bir planı olmadığını, ancak “düzenli olarak yeni ürünleri ve bunların ticari markalarımız üzerindeki etkilerini değerlendirdiğini ve buna göre fikri mülkiyet haklarımızı koruduğunu” söyledi.

 

Dikkatinizi Çekebilir: İngiltere, ödeme ağıyla Binance bağlantısının bir endişe kaynağı olduğunu söylüyor

 

Nisan 2021’de NYSE, büyük halka açık listelerini onurlandırmak için yayınlanan ‘First Trade’ serisinin bir parçası olarak altı hatıra jetonu da basmıştı. NFT koleksiyonunda Spotify, Snowflake, Unity, Doordash, Roblox ve Coupang yer aldı.

 

Borsa, resmi web sitesinde “yeni, yenilikçi şirketleri topluluğumuza davet etmeye devam ederken daha birçok NYSE NFT’nin geleceğini” söyledi. Bu uygulama, “dijital varlıkların, sanat eserlerinin, koleksiyonların ve değiştirilemez tokenlerin” alıcıları, satıcıları ve tüccarları için bir NFT pazar yeri başlatma planlarını gösterir.

 

Bununla birlikte, geçen yılki NFT lansmanından farklı olarak, mevcut hareket, blok zinciri teknolojisine çok daha büyük bir yatırımın sinyalini veriyor. Kesin ayrıntılar hala belirsiz olsa da, tamamen işlevsel bir pazar yerinin oluşturulduğu kesin.

 

Kripto borsası Coinbase de kendi NFT pazarına sahip olmaktan sadece birkaç hafta uzakta. Ve LookRare da agresif bir büyüme yörüngesinde ve son zamanlarda haberlerde yer aldı. Bunların, bu tür birçok platformdan sadece iki önde gelen isim olması, blok zincir teknolojileri ve NFT’ler alanında var olan kullanılmamış potansiyele işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu