Bitcoin HaberleriEditörün Seçtikleri

Nükleer Enerji Bitcoin Madenciliğinin Geleceği mi ?

Bitcoin ağının küresel karbondioksit emisyonlarındaki payı, küresel yıllık toplamın yalnızca yaklaşık %0.13’üdür bazı tahminlere göre yaklaşık 47 milyon ton, kabaca toplam 37 milyar ton.

Ancak birçok bitcoin madenciliği firmasının enerji ihtiyaçlarının önemli bir kısmı için yenilenebilir kaynaklar kullanmasına rağmen , Bitcoin tüketimi için sürekli saldırı altındadır.

Şu anda bitcoin madenciliği için en büyük zorluğun artık sadece en iyi madencilik ekipmanını bulmak olmadığı açık hale geliyor (Çinli madenciler yasal bir baskı nedeniyle kapandı ve görünüşe göre önemli miktarda ekipmanı serbest bıraktı). Enerji kullanımı ve iklim değişikliği ile ilgili çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) endişelerine nasıl cevap verileceğidir.

ABD genelinde, nükleer enerji kapasitelerini genişleten bölgeler ve bu endişeleri yanıtlamaya yardımcı olması gereken karbonsuz bir kaynak olan nükleer enerjiye yönelen çok sayıda bitcoin madenciliği firması örneği var.

Ohio’da, şirketlerin “çığır açan iklim dostu bir anlaşma” olarak adlandırdığı şeyde, Energy Harbor ve Standard Power , Coshocton’daki yeni bir bitcoin madencilik merkezine nükleer enerji sağlamak için ortaklık kuruyor.

Compass Mining, nükleer güçle bitcoin madenciliği yapmak için Kaliforniya merkezli gelişmiş fisyon şirketi Okla ile 20 yıllık bir anlaşmada nükleer reaktör adımını atlayarak ve doğrudan nükleer fisyona geçerek rekabette görünüşte bir adım attı .

Ayrıca, eyaletin fosil yakıtlara olan bağımlılığını azaltmaya yardımcı olmak için “modüler” yeni bir nükleer reaktör inşa etmek için Bill Gates’in TerraPower ile ortaklık yapan Wyoming’de nükleer enerjili bitcoin madenciliği için sahnenin hazırlandığı görülüyor.

Enson Kripto Para Haberleri Sadece CoinFili Adresinden.

OHİO’DA TERK EDİLMİŞ BİR KAĞIT FABRİKASINI BİTCOİN MADENCİLİK MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRMEK

Ohio’daki iki şirket, Coshocton, Ohio’ya nükleer enerjiyle çalışan bir madencilik merkezi getirecek bir projeye öncülük ediyor.

Bir altyapı ve barındırma sağlayıcısı olan Standard Power, terk edilmiş bir kağıt fabrikasını son teknoloji nükleer enerjiyle çalışan bir bitcoin madenine dönüştürüyor. Bağımsız bir enerji üreticisi olan Energy Harbor, Aralık 2021’den başlayarak beş yıl boyunca bu bitcoin madencilik tesisine temiz, güvenilir nükleer enerji sağlamayı ve gerektiğinde güç kullanımını azaltarak şebekeyi stabilize etmeyi taahhüt ediyor.

Duyuruya göre, “Standard Power, elektrik şebekesi ve diğer Ohio müşterilerinin güce en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda operasyonları tamamen kapatarak iletim şebekesine değerli güvenilirlik ve istikrar da sağlayacak.”

PUSULA MADENCİLİĞİ DOĞRUDAN NÜKLEER FİSYONA GİDİYOR

Madencilerin kurulmasına yardımcı olan bir çevrimiçi barındırma ve perakende hizmeti olan Compass Mining, nükleer fisyon madenciliği operasyonu başlatmak için 20 yıllık bir anlaşma imzaladı.

“Temiz” enerjiye yönelik artan talebin bilincinde olan California merkezli enerji şirketi Oklo, nükleer fisyon kullanımına öncülük ediyor ve bir duyuruya göre , bir enerji santrali inşa etme ve işletme ruhsatına sahip ilk gelişmiş fisyon şirketi. ABD Nükleer Düzenleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme.

Oklo CEO’su Jacob DeWitte duyuruda, “Compass ile Bitcoin’i karbondan arındırma konusunda ortaklık kurarak, güç santrallerimizin ticarileştirilmesinde yeni yollar açmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

WYOMİNG, NÜKLEER BİTCOİN MADENCİLİĞİNİN YOLUNU AÇIYOR

ABD’nin en büyük net enerji tedarikçilerinden biri olarak ( tükettiğinden 14 kat daha fazla enerji üretiyor ), Wyoming, bir bitcoin madenciliği mekânı olma arayışında zaten iyi bir konumda.

Devletin enerji ızgarası şu anda olduğu gibi kullanır neredeyse yüzde 90 fosil yakıtlar, Wyoming Bill Gates’in şirketi ile işbirliği yaparak daha yeşil enerjiye doğru ilerliyor TerraPower terk edilmiş kömür santrali nükleer reaktöre yeni bir tarz oluşturmak için çalışıyor.

TerraPower’a göre, Natrium adı verilen yeni modüler reaktörü, gelişmiş nükleer enerji teknolojisinin bir sonraki aşamasıdır ve gelecekteki bitcoin madencileri için güvenilir, ucuz gücü garanti edecektir.

ABD nükleer enerji ofisi projeyle ilgili olarak , “Natrium santralinin faaliyete geçtiğinde, her yıl yaklaşık 3 milyon megavat saat karbonsuz enerji üreteceği ve yaklaşık 2 milyon metrik ton karbondan kaçınacağı tahmin ediliyor” dedi. “Bölgedeki genel hava kalitesini iyileştirmek için duman ve asit yağmuruna yol açan diğer kirleticileri de önleyecek.”

Yeni reaktörün binlerce inşaat işi ve yüzlerce kalıcı iş yaratacağını kabul eden ABD Enerji Bakanlığı, 2028 yılına kadar türünün ilk örneği olan bu reaktörün lisanslanmasını, inşasını ve gösterimini desteklemek için yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yapıyor.

Ve eyaletin ABD’li Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in açık sözlü savunucusu endüstriyi desteklemeye devam ederken , nükleer enerjiye yapılan bu artan vurgu yakında Bitcoin madencileri tarafından beğenilecek gibi görünüyor.

Lummis kısa süre önce Twitter’da “Wyoming Amerika’ya güç veriyor ve Vali Gordon ile Senatör Barrasso’nun burada nükleer enerji üretimini ilerletmek için yaptıkları çalışmalardan gurur duyuyorum” dedi. “TerraPower ve PacifiCorp’un Wyoming’de her zaman bildiğimiz şeyi fark ettiğini görmek harika: iş yapmak için daha iyi bir yer yok.”

BİTCOİN’İN GELECEĞİ NÜKLEER Mİ?

Sonuç olarak, madencilik şirketleri mevcut en ucuz enerjiyi arıyorlar ve nükleer enerji önümüzdeki yıllarda en ucuz kaynaklardan biri haline gelebilir. Madenciler nükleer kaynaklarda ucuz güce erişebilirse, bu uzun vadeli başarı için bir formül olacaktır.

Madencilik danışmanı ve Citadel 256 Magdalena Gronowska’nın kurucu ortağı, nihayetinde, rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının ve nükleer enerjinin bir karışımının en iyi durum senaryosu olacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu