NasılNedirRehber

NuCypher nedir? (NU) – Nu Coin Nedir? : Şimdi Coin İncelemesi

NuCypher nedir? (NU) - Nu Coin Nedir? NuCypher Coin Nedir? Şimdi Coin İncelemesi

NuCypher’ı Kim Yarattı?

NuCypher, 2015 yılında San Francisco’da MacLane Wilkison ve Michael Egorov tarafından, kullanıcıların bulut sağlayıcılarıyla güvenli bir şekilde veri alışverişinde bulunmalarına yardımcı olmak için kuruldu. NuCypher ekibi, teknolojilerini akıllı sözleşmelere uygulamak için 2017’de harekete geçti.

NuCypher, hem 750 bin dolar topladıkları özel bir tohum turu hem de iki satış üzerinden 15 milyon doların üzerinde para topladıkları Future Token (SAFT) için Basit Anlaşma ön satışları yoluyla finanse edildi. NuCypher platformu, Ekim 2020’de resmi olarak başlatıldı.

NuCypher Corporation, geliştirme aşamaları boyunca NuCypher’a rehberlik etmesine yardımcı olurken, proje , Haziran 2020’de gücü, kullanıcıları tarafından kontrol edilen NuCypher Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) adlı yazılım tabanlı bir sisteme aktardı. Bakalım NuCypher nedir? (NU) – Nu Coin Nedir? NuCypher Coin Nedir? Şimdi Coin İncelemesi

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

NU neden değerlidir?

NU kripto para birimi, NuCypher ağının korunmasında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar ve tutma, gönderme veya stake için kullanılabilir.

Kullanıcılar, NU’ya sahip olarak ve onları stake ederek, bir NuCypher Ursula düğümünü çalıştırma ve NuCypher’ın DAO’suna katılma yeteneği kazanır ve protokol yükseltmeleri, ücret oranlarındaki değişiklikler ve DAO’nun kendisinde yapılan ayarlamalar için oy kullanabilir.

Ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilmiş ikinci bir katman olarak, NuCypher’in NU jetonları, diğer Ethereum ağ jetonları ile değiştirilebilir ve Ethereum tabanlı uygulamalarda kullanılabilir.

Başlangıç Klavuzu

NuCypher, Ethereum gibi halka açık blok zincirleri üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar için bir güvenlik ve gizlilik katmanı sağlamayı amaçlayan bir yazılımdır .

NuCypher, geliştiricilerin özel verileri depolamasına, paylaşmasına ve yönetmesine olanak tanır ve geliştiricilerin bir dizi dapp üzerindeki hassas bilgilere izin verebileceği çeşitli blok zincirlerine birlikte çalışabilir bir güvenlik katmanı eklemeyi amaçlar.

Platform iki ana hizmet sunar:

Sırlar Yönetimi – şifreler ve özel anahtarlar dahil olmak üzere hassas verileri depolar


Dinamik Erişim Kontrolü – hassas verilere koşullu olarak erişim izni verir ve erişimi iptal eder

Ağın yerel kripto para birimi NU, kullanıcılar için şifreleme hizmetleri gerçekleştiren düğümleri teşvik etmek için kullanılır.

NuCypher ekibinden daha düzenli güncellemeler için proje güncellemelerini yayınladıkları ve gelişen teknolojileri hakkında araştırma yaptıkları NuCypher.

NuCypher Nasıl Çalışır?


NuCypher, genel blok zincirlerinin özel verilerini güvenli bir şekilde depolayarak çeşitli protokollere şifreleme hizmetleri sağlar.

Platform, Umbral, şifreleme şeması ve bir işletim düğümleri ağı olan Ursula aracılığıyla bir sır yönetim sistemi ve dinamik erişim kontrol hizmetleri sunar.

Umbral ve Ursulalar

Umbral, NuCypher’in kullanıcıların hem verileri gizli tutmasına hem de bilgileri güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan şifreleme şemasıdır.

Veri sahipleri, alıcılar için verileri yeniden şifreleyen Ursulas adlı “vekil” düğümler tarafından gerçekleştirilen bir işlemde bir veri alıcısına şifre çözme hakları verir. (Unutmayın ki, proxy’lerin temel verilere veya kilit açma anahtarlarına erişimi yoktur, yalnızca verilerin kilidini açmak için karşılanması gereken diğer koşulları uygularlar.)

Ursula’ların ağ görevlerini yerine getirmek ve yeni basılmış NU jetonlarını kazanmak için NU’yu stake etmeleri gerekiyor. Düğümler, hatalı yeniden şifreleme gerçekleştirirlerse veya önemli kesinti süreleri yaşarlarsa, stake edilen NU’larının bir kısmını veya tamamını kaybedebilir.

NU ödüllerine ek olarak, Ursula düğümleri, temeldeki Ethereum ağında barındırılan uygulamalara NuCypher’in güvenlik ve gizlilik hizmetlerini sağlamak için ETH işlem ücretlerinde de ödüllendirilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Metaverse Nedir? 2022 için En İyi Oyun ve Metaverse Kriptoları

Nu coin nedir, NU coin yorum, Nu coin, NU Coin Geleceği, NU coin sohbet, NU coin yorum, NU coin projesi

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu