Bitcoin HaberleriHaberler

Novogratz, Bitcoin’i İlişkisiz Bir Varlık Olarak Adlandırmak İçin Çok Erken Diyor

Galaxy Digital Holdings Ltd.’nin başındaki milyarder kripto para yatırımcısı Michael Novogratz, Bitcoin’in hisse senetlerine göre son zamanlardaki performansının, dijital tokenin ilişkisiz bir varlık haline geldiğini öne sürdüğü varsayımına karşı uyarıda bulundu.

KBW’nin Perşembe günü düzenlediği fintech konferansında Michael Novogratz, “İki veya üç hafta içinde, burada veya daha düşük hisse senetleriyle Bitcoin’in 45.000 doların üzerinde olduğunu görürseniz, o zaman gerçekten özel bir şey olduğunu söyleyeceksiniz” dedi. “Bir hafta, korelasyonda bir bozulma demek için yeterli değil.”

Bitcoin, Ukrayna’ya yönelik saldırısı nedeniyle Rusya’ya yaptırım uygulayan ülkelerle birlikte daha fazla insanın servetlerini daha iyi kontrol etmek için kripto para birimlerine yöneleceği spekülasyonları nedeniyle dört işlem seansında ilk kez Perşembe günü düştü. Bitcoin, New York’ta öğleden sonra 12:45 itibariyle yaklaşık %3.8 düşüşle 42.400 dolara düştü.

Dikkatinizi Çekebilir: Çin, Yerel Bitcoin Ticaretinin Krizden Sonra Düştüğünü Söyledi

Piyasa değerine göre en büyük dijital varlık, son aylarda ABD hisse senedi endeksleriyle yakın bir ilişki gösterdi. S&P 500 ile Bitcoin arasındaki 50 günlük korelasyon Perşembe günü hafifçe yükselerek 0,51’e yükseldi, ancak yıl başından bugüne kadarki 0,64 zirvesinden hala düşük.

Diğer kripto savunucuları, Bitcoin’in bir dönüm noktasında olduğu anlatısını hızlı bir şekilde ele geçirdi.

Piyasa analizi web sitesi NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich, “Bu korelasyonun ayrılma fırsatı var” diyor. Bitcoin’in kısa vadede bir risk varlığı olarak çalışmaya devam ettiğini, ancak uzun vadede güvenli bir liman olarak görüyor.

Rusya’nın rublesi ve Ukrayna’nın Grivnası kullanılarak yapılan ticaret hacimlerindeki artış, bazı gözlemcilere, yaptırımların bölgede ekonomik bir zarara yol açması nedeniyle Rusların ve Ukraynalıların sermayeyi hareket ettirmeye çalışabileceklerini düşündürdü. Ayrıca, dijital varlıkların parasal yaptırımları atlatmak için kullanılabileceği yönündeki spekülasyonları da artırdı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu