Kimdir

Nick Szabo Kimdir?

Nick Szabo Kimdir? Sorusunun cevabını araştırırken bende öğrenmiş oldum. Nick Szabo Hakkında derlediğim, topladığım bilgileri size aktarmak istiyorum. Henüz daha Bitcoin’in ortada olmadığı bir dönemde Bit Gold teknolojisi fikrini ortaya atan ve temellendiren Nick Szabo aslında bir bakıma kripto para kavramının da öncülüğünü yapmış oldu.

Nick Szabo Kimdir?

Satoshi nakamoto’nun gerçek kimliğini araştıranlar tarafından bir numaralı şüpheli olarak gösterilen şahıs.

Bir kaç önemli kişinin Nick Szabo‘nun hakkında söyledikleri;

Elon musk’a göre bitcoin’in yaratıcısı, satoshi nakamoto’nun ta kendisi. Musk’un dedikleri ise şöyle:

“bitcoin çıkmadan önce fikirlerin gelişimini inceleyebilirsin ve bu fikirleri kimin yazdığını görebilirsin. bitcoin’i pratik amaçlar için kimin ürettiğini bilmiyorum ama fikirlerin gelişimi bunun öncesinde oldukça açık ve bu fikirlerin gelişiminde herkesten daha çok sorumlu olan kişi muhtemelen nick szabo. dolayısıyla kendisi nakamoto olduğunu inkâr etse de o, bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten daha sorumlu kişi gibi duruyor.”

Wikipedia’da yer alan bilgilere göre Nick Szabo

 

Nick Szabo bilgisayar bilimcisi, yazar ve George Washington Üniversitesi’nde eski hukuk profesörüdür. Smart contract bilgisayar protokolü ve dijital para birimi araştırmalarıyla tanınır.

1998 ve 2005 yılları arasında Szabo Bit Gold denilen, şimdilerde Bitcoin mimarisinin habercisi niteliğinde olduğu söylenen bir dijital para mekanizması geliştirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Tony Dwyer Kimdir?

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu