HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

NFT’lerin popülaritesindeki artış Twitter’da kaydedildi

Yalnızca son 3 ayda, Twitter kullanıcıları dijital varlıklarla ilgili yaklaşık 300 milyon tweet attı.

Twitter kısa süre önce son 2 yıldaki ana eğilimler hakkında bir rapor yayınladı. Şifre çözmeye göre finansın (kripto para birimleri dahil) bu listede ilk sırada yer alması dikkat çekicidir. Ayrıca bir şirket temsilcisi, finansın platformda en hızlı büyüyen konu haline geldiğini belirtiyor. Rapora göre finans konusunun başında tam olarak kripto para birimi geliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sıradan kullanıcılar arasında yılın sonuçlarına göre finans konulu tweet sayısı %78 arttı. Bu, finansın bu sektörde çalışmayanlar arasında bile son derece popüler hale geldiği anlamına geliyor. Twitter’daki en popüler kripto konuları Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano’nun yanı sıra DeFi, Coinbase ve Binance idi.

Twitter Baş Finansal Hizmetler Sorumlusu Jeff Meley, şirketin şu anda tutkulu bir kripto meraklısı akını gördüğünü ve Twitter kullanıcılarının kripto para birimine yatırım yapma olasılığını “Twitter’da olmayanlara göre” 3,2 kat daha fazla düşündüğünü belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Worldcoin, veri gizliliği ve teknoloji sorunları nedeniyle birçok ülkede satış durdu

Raporun gösterdiği gibi, NFT konusunda da kullanıcı ilgisinde büyük bir artış kaydedildi. Böylece, sosyal ağdaki takas edilemeyen tokenler hakkındaki konuşmaların sayısı bir anda %242 arttı.

Ayrıca merkezi olmayan borsalar ve uygulamaların yanı sıra stablecoin’lerin de bu sektörde oldukça popüler olduğu ortaya çıktı. Benzer yüzde büyüme gösterdiler.

Sosyal jetonlarla ilgili durum dikkat çekicidir. “Taraftar” jetonlarıyla ilgili tweet sayısı bir yılda %994 arttı.

Twitter’da bu yıl Bitcoin-ATM adlı web sitesinde “yeni konular”, takas edilemeyen tokenlere yatırım yapan şirketlerin hisseleri ve destekçileri başından beri dijital gizliliği savunan cypherpunk hareketi yer aldı. 1990’lar Twitter analistleri, “giriş seviyesi ürünler” hakkında giderek daha fazla tartışmanın ortaya çıkmasının, ortalama bir kişinin rahatlığa yatırım yapmasını sağlayabileceğini öne sürdü.

Son belgede, yaratıcısı ve eski CEO’su Jack Dorsey’in kripto endüstrisine olan tutkusu göz önüne alındığında, Twitter kripto varlıkları ve takas edilemeyen tokenler konusunda oldukça olumlu.

Twitter temsilcileri de dijital varlıkların banka müşterisi olmayanlar için faydalı olabileceğini söylüyor. Herhangi bir nedenle geleneksel bir banka hesabı açamayan veya bu hesaba erişemeyenler için uygun bir modern alternatif haline gelebilecek kripto varlıkları olduğu varsayılmaktadır.

Buna ek olarak, Twitter temsilcileri NFT’leri serbest bırakmak isteyenlere “körü körüne” atlamamalarını, ancak topluluk için gerçekten değerli bir şey yaratmalarını tavsiye ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu