HaberlerNFT Haberleri

NFT’lerin Kralı Gary Vee Sıfıra Düşeceklerini Düşünüyor

Vaynerchuk’un NFT sektöründe efsane bir konuma sahip olduğu söylenebilir. 2,9 milyon Twitter takipçisi ile Vee Friends NFT serisinin yaratıcısı şimdi düzenli olarak neredeyse tüm NFT’lerin sıfıra gideceğini tweetliyor.

Geçen yıl CNBC’de röportaj yaptı ve şu anki NFT patlamasını, teknoloji hisselerinin, arkalarındaki gerçek teknoloji tüm hızıyla başlamadan önce son derece yüksek değerlerden satmaya başladığı dot-com dönemi balonuna benzetti.

“Mart 2000’de, tüm o internet hisseleri fena halde abartıldı ve çöktü, Amazon orada hisse başına yedi ya da sekiz dolardan oturuyordu, aynı şey NFT alanında da oynayacak.”

Vee Friends NFT serisinin satışlarından 50 milyon dolardan fazla kazanan zengin girişimcinin tahminleri çok dürüst. Bu NFT’lerden sadece biri şu anda yaklaşık 41.000 $ taban fiyatta.

Dikkatinizi Çekebilir: Uber CEO’su, Uygulamanın Kriptoya Yöneldiğini Doğruladı

Ancak Vaynerchuk için, NFT’lerdeki bu özel gelişme için henüz çok erken günler. Yatırımcıları şu anda “işlerin mantıklı olmadığının” farkında olmaları konusunda uyarıyor. Muhtemelen NFT jpeglerinin fahiş miktarlarda satıldığı gerçeğine atıfta bulunuyor.

Bununla birlikte, çılgınlık bir kez sona erdiğinde, insanların NFT teknolojisinin gerçekten sunduğu şeylere odaklanmaya başlayacağına inanıyor. Yakın tarihli bir röportajda Business Insider’a şunları söyledi :

Victor, Insider’a “İnsanlar NFT’ler hakkında NFT olarak konuşmayı bırakacak ve odak, gerçekte sunduklarına kayacak” dedi. “Terim üzerinde sabit durmak yerine, dijital nesnelerin bizim için neler yapabileceğine bakacağız.”

Gary Vee muhtemelen sahiplik kanıtından bahsediyordu. NFT teknolojisi, dijital varlıkların ve kaynakların, blok zincirinde değişmez bir şekilde yaşayan ve varlığın yeni bir sahibine her satıldığında aktarılan tartışılmaz mülkiyet kanıtı sağlayan NFT’lere bağlanmasını sağlar.

Geleceğe bakıldığında, NFT’lerin neredeyse her şeyin sahipliğini kanıtlamak için kullanılacağı kesin görünüyor. Örneğin, gayrimenkul ve sanatın kısmi mülkiyeti veya elmaslar, özel saatler veya diğer lüks eşyalar gibi eşyaların tartışılmaz mülkiyet kanıtı.

Muhtemelen değersiz jpeg’ler için acele sona erdiğinde, NFT’ler çok daha değerli varlıklar için kullanıldığından gerçek altına hücumun başlamasını bekleyin.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu