NasılNedirRehber

NFT’den sonraki trend: Soulbount (SBT) nedir?

NFT'den sonraki trend: SBT nedir? SBT coin İncelemesi, Nasıl Çalışır, Projesi Nedir?

11 Mayıs 2022’de Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Microsoft Research baş araştırmacısı E. Glen Weil ve Flashbots stratejisti Pooja Olhaver, Merkezi Olmayan Toplum: Web3’ün Ruhunu Aramak başlıklı bir manifesto yayınladı. Bu belgede, DeSci kavramının yanı sıra SBT adı verilen yeni bir tür token açıklanmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Materyalde, bu jetonların özünün ne olduğunu, neden ihtiyaç duyulduğunu ve ne zaman ortaya çıkacaklarını anlatıyoruz.

SBT’nin özü

Bu, değiştirilemez jetonların (NFT) yeni bir türüdür. Normal NFT’lerden farkı, diğer kullanıcılara aktarılamamasıdır. Her SBT kalıcı olarak bir cüzdana bağlıdır.

Kısaltma SBT, Soulbound Tokens anlamına gelir. “Soulbound” kelimesi, Vitalik Buterin’in favori oyunlarından biri olan World of Warcraft’taki ayrı bir eşya sınıfının adıydı. Bu tür eşyalar, önemli oyun içi başarılar için, örneğin güçlü bir rakibe karşı toplu bir zafer için elde edilebilir.

NFT'den sonraki trend: Soulbount (SBT) nedir?, sbt coin nedir, sbt coin, sbt, sbt token, sbt nedir, soulbound coin nedir, soulbound token nedir, soulbound kimin, sbt coin
NFT’den sonraki trend: Soulbount (SBT) nedir?

Soulbound öğeler kalıcı olarak oyuncunun profiline eklendi ve oyun dünyasındaki başarılarını diğer kullanıcılara gösterdi. Manifestonun yazarlarının tasarladığı gibi, SBT de benzer şekilde çalışacak. Sadece oyuncunun profili yerine kullanıcının kripto cüzdanına bağlanacaklar.

Vitalik Buterin’e göre, ilk SBT’ler 2022’nin sonunda ortaya çıkacak. Ve 2024 yılına kadar bir trend haline gelecekler. Hem sıradan kullanıcılar hem de DAO dahil kuruluşlar bunları yayınlayabilecek.

SBT’ler ne içindir?

Kullanıcı ile dijital bir itibar oluşturmaya yardımcı olurlar. Örneğin, bir konferansa katılmak, bir kursa katılmak, başka bir kullanıcıya yardım etmek, bir DAO’ya katılmak, bir şirkette çalışmak ve diğer herhangi bir eylem için SBT alabilir.

Böylece kullanıcının kripto cüzdanı kendi geçmişini ve itibarını oluşturmaya başlayacaktır. Nerede okuduğunu, hangi etkinliklere katıldığını, kimlere yardım ettiğini ve nerede çalıştığını görmek mümkün olacak.

NFT'den sonraki trend: Soulbount (SBT) nedir?, SBT token nedir, sbt coin nedir, nedir, kimin, vitalik buterin, sahibi kim, projesi nedir, sbt, soulbound
SBT, sanatçıların NFT yayınlamasını nasıl kolaylaştıracak?

Manifestonun yazarları, SBT’nin yardımıyla kripto kullanıcılarının Twitter ve OpenSea gibi merkezi hizmetlere bağımlılığını azaltmayı umuyor. Örneğin, bir sanatçının bir NFT koleksiyonu yayınlaması için, koleksiyonun güvenilirliğini artırmak için kişisel sosyal ağlarında bu konuda paylaşımda bulunmalıdır. Ve eğer bu tanınmış bir sanatçıysa, sosyal ağların yardımıyla, jetonları verenin o olduğunu doğrular.

Ve SBT’nin gelişiyle böyle bir ihtiyaç olmayacak, çünkü sanatçının tüm itibarı zaten cüzdanına bağlı olacak. Ve topluluk, onları başka bir sanatçıdan satın almadığından emin olacaktır, çünkü SBT yeniden satılamaz.

SBT (Soulbound token), özü yeniden satılamaması veya başka birine gönderilememesi olan yeni bir NFT türüdür. Her token sonsuza kadar bir kripto cüzdanına atanır.

SBT yardımıyla dijital bir itibar oluşturmak, etkinliklere katılımı, eğitimleri ve iş deneyimini onaylamak mümkün olacaktır. Hem sıradan kullanıcılar hem de kuruluşlar bu tür belirteçleri yayınlayabilecektir.

Vitalik Buterin’e göre, ilk SBT’ler 2022’nin sonunda ortaya çıkacak. Ve 2024 yılına kadar popüler olacaklar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu