HaberlerNFT Haberleri

NFT yazarı e-posta yoluyla soyuldu

Fungible olmayan belirteçler (NFT) koleksiyonunun yazarı Nickydooodles.eth, siber kötü niyetli kişiler tarafından aldatıldı.

Sanatçı, elektronik belgeyi aldıktan sonra sahip olduğu tüm dijital varlıklarını kaybettiğini belirtti.

Nikidoodles’a göre, anonim bir kişi işbirliği teklifiyle ona yaklaştı. Bunu takiben yazar, çalışmanın teknik yönlerini açıklayan bir dosya aldı. Belgeyi incelerken, suçlular sanal varlıklara sahip cüzdan hesaplarına erişim kazandılar. Sonuç olarak, 27 Haziran 2022’deki mevcut döviz kurunda yaklaşık 21.1 bin dolar olan 17.8 Ethereum (ETH) madeni parası çalındı.

Metabergs cüzdanında bulunan Nikedoodles dijital sanat koleksiyonları da çalındı. Çalınan eşyalar arasında hem sanatçı tarafından yazılmış bir dizi NFT Doodle’ı hem de kişisel bir koleksiyondan eşyalar – Goblintown NFT ve Sandbox Land jetonu vardı. İçerik oluşturucu, blogunun izleyicileriyle olanları paylaşmaya çalıştı, ancak yayınlandıktan sonra dolandırıcılık mesajları ortadan kayboldu. Sosyal ağlara erişimin de çalındığı ortaya çıktı.

Uzmanlar, son haftalarda NFT sahiplerinin kişisel hesaplarına yönelik hacker saldırılarının sayısında bir artış olduğunu ve bunun da dijital partilerin kaybına yol açtığını doğruluyor. Sanal varlıkları saklamanın en güvenli yollarından biri, değiştirilemez NFT evening belirteçlerini yerleştirmek için özel bir uzantıya sahip Ledger donanımı kripto cüzdanıdır.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, kripto alanındaki çoğu uzmanın, bitcoin fiyatının uzun süreli bir düşüş eğilimine göre hareket ettiği konusunda hemfikir olduğunu bildirmişti. Kasım 2021’de kaydedilen zirve değerlerden hızlı amortisman %70’i aştı. Analistlere göre, BTC ticareti tarihinde hiç bu kadar derin bir düşüş olmamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu