Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

NFT talebi azaldıkça Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine düşüyor

Uzun süredir yüksek ağ maliyetleri nedeniyle eleştirilen Ethereum ( ETH ) blok zinciri, son zamanlarda işlem gaz ücretlerinde altı ayın en düşük seviyesine - Ağustos 2021'den bu yana en düşük seviyeye - bir düşüş kaydetti.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Ethereum, ERC-20 kod sistemi sayesinde birçok kripto para biriminin altyapısını oluşturan merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu bir blok zinciridir. Ethereum blok zincirinin kurumsal kripto para birimi ise Ether'dir. Ether, Bitcoin'den sonra en büyük piyasa değerine sahip sanal paradır.

Ethereum, 9 Mart’taki bir tweet’te, kripto para birimi veri toplama ve analitik platformu CryptoRank, bu bilgiyi doğruladı ve verileri doğrulamak için Ekim 2020’den bu yana Ethereum gaz ücretlerinin gelişimini gösteren tam bir grafik sağladı.

Ethereum gaz ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Kaynak: CryptoRank
Ethereum gaz ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Kaynak: CryptoRank

Bu istatistikler, kripto piyasası analiz firması CoinMetrics tarafından 9 Mart’ta yayınlanan bir tweet’te ve gaz ücretlerinin zaman içindeki hareketlerinin bir tablosunda desteklendi.

Etherscan.io verilerine göre, basın zamanında Ethereum üzerinde işlem yapmanın ortalama maliyeti 40 gwei veya 2,24 dolardı.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna bakan yardımcısı, iptal edilen airdrop’u açıklayarak ülkesinin içinde bulunduğu kötü durumda kriptonun rolünü övdü

NFT’ler ile Ethereum işlem ücretleri korelasyonu

CryptoRank, tweetinde ayrıca, yaklaşık üç ay boyunca bu aralıkta kaldıktan sonra gaz ücretlerinin arttığını ve bunu, takas edilemeyen belirteçlere (NFT’ler) ve merkezi olmayan finansa ( DeFi ) olan ilgideki artışa bağlayan uzmanlara atıfta bulundu.

Özellikle, Finbold daha önce NFT’lere olan ilginin Aralık 2021 ile Şubat 2022’nin başı arasında önemli bir artış kaydettiğini ve bunun hem trafiğin hem de Google arama ilgisinin kayda değer artışına yansıdığını bildirmişti.

Bununla birlikte, NFT’lere olan ilgi, o zamandan beri istikrarlı bir düşüşte, dünyanın en büyük dijital koleksiyon ürünleri pazarı olan OpenSea’de günlük işlem hacminde 250 milyon dolara yakın bir seviyeden %72 oranında düştü.

Ayrıca, gaz ücretlerindeki düşüş eğilimi, 2022’nin başından beri istikrarlı bir şekilde azalan ETH fiyatının düşmesine tekabül ediyor.

Yedi günlük ETH fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap
Yedi günlük ETH fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Basın zamanında, Ethereum fiyatı 2.735 dolardı ve CoinMarketCap’in gösterdiği gibi, önceki hafta boyunca 3.000 dolara ulaşmak ve üzerinde kalmak için mücadele etti.

Spesifik olarak, ETH fiyatı 7 günlük dönemde bir hafta önceki 2.954 dolardan %8 düştü.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu