Kripto Para AnalizleriNasılNedirNFT HaberleriRehber

NFT Projeleri Aldıkları Ethereum’lar ile Ne Yapar?

NFT Projeleri Aldıkları Ethereum’lar ile Ne Yapar?

Son zamanlarda yapılan bir analize göre birincil satışlardan elde edilen kayda değer miktarda gelir NFT’lere yeniden yatırılırken, birincil takassız token ( NFT ) satışlarından elde edilen % 52,3 ile ethereum’un (ETH) çoğunluğu varlık dışı cüzdanlar arasında dolaşmaya devam ediyor. Blockchain analitik platformu Nansen tarafından.

Cryptonews için varlık cüzdanlarının Nansen’in etiketlediği ve belirli bir varlığa (örn. OpenSea, Rarible vb.) atfettiği cüzdanlardır.

Bu nedenle, varlık olmayan cüzdanlar, Nansen’in etiketlemediği ve belirli bir varlığa atfetmediği cüzdanlardır – bu, varlık olmayan bir cüzdanın bireysel bir cüzdan veya hatta henüz etiketlenmemiş bir varlık olabileceği anlamına gelir.

Analiz, NFT’lere harcanan kriptoya ne olduğu ve bunun ETH fiyatlarını nasıl etkilediği hakkında fikir vermeye çalıştı.

Rapora göre, birincil satışlarda NFT satın almak için kullanılan ETH’nin %17,7’si darphaneler ve OpenSea veya Rarible gibi pazar yerleri dahil olmak üzere NFT projelerine geri enjekte edildi.

Nansen, kripto paranın %10,4’ünün likidite veya takas için merkezi olmayan borsalarda kullanıldığını, harcanan ETH’nin ise %3,6’sının merkezi borsalara yatırıldığını söyledi.

NFT Projeleri

NFT

Analiz, varlık olmayanlara ETH akışını kaldırmaya ve varlık segmentine ETH akışını daha derinlemesine değerlendirmeye devam eder.

Raporda, “Bu akışın neredeyse %22’si, muhtemelen daha fazla NFT satın almak için OpenSea’ye iade ediliyor” dedi.

Ayrıca, kripto borsası Binance, varlıklara Ethereum akışının %13,75’ini yakalayarak merkezi borsalar (CEX) mevduatları açısından “listenin başında” geliyor.

Büyük merkezi olmayan borsa Uniswap ( UNI ) % 9 ile onu takip ediyor.

Nansen, “Yaklaşık %6, muhtemelen bir satın alma sermayesi olarak CryptoPunk ile ilgili faaliyetler için de kullanılıyor” dedi.

NFT Projeleri

Nansen, bazı projeler için zemin satın alan kurucuların zincir üzerinde tespit edilmesiyle, NFT endüstrisinin belirli kâr amaçlı uygulamalar tarafından tespit edilmeye devam ettiği sonucuna varıyor.

“Bu tür davranışlar, devam eden yıkama ticaretini gösterebilir. Bununla birlikte, NFT madencilerinin sağlıklı dağılımı ve artan benzersiz alıcı sayısı, NFT topluluğunun gerçek, organik büyümesine işaret ediyor. Rapora göre, bazı projeler, birincil satış gelirlerini kendi topluluklarının yönetimi altında NFT’lere yeniden yatırarak da öne çıkıyor.”

Nansen, birincil NFT pazarında 645 NFT projesine dikkat çekiyor ve geçtiğimiz Haziran ayından bu yana ERC-721 NFT sözleşmelerine yaklaşık 84.000 ETH (şu anda 261.77 milyon ABD Doları) yatırıldığını tahmin ediyor.

Rapora göre, bu NFT’leri ilk basan adreslerden biriken birincil ‘satış gelirini’ oluşturuyor. Bu tür sözleşmelerden 75.000 ETH (233.72 milyon USD) transfer edildi. Analiz, 573 projenin ETH’yi devrettiğini, 72 projenin hala hazinelerindeki madeni paralara dokunmadığını söyledi.

Bununla birlikte şirket, birincil satış geliri 300 ETH (934.872 USD) ve üzerinde olan ve medyan geliri 10.2 ETH (31.786 USD) olan yalnızca 80 NFT projesi belirledi.

Kripto Paralara “NFT” Etkisi

İkincil satışlara gelince, Nansen şunları söyledi:

“Temmuz ayından bu yana benzersiz alıcı sayısıyla birlikte tarihsel işlem hacmini çizerek, NFT’lere ikincil alıcı ilgisinin Ağustos ayında azalmaya başladığını söyleyebiliriz. Düşük satış fiyatlarının göstergesi olabilecek Ethereum işlem hacmindeki düşüşler, sayıdaki düşüş ise daha düşük satış fiyatlarının göstergesi olabilir. benzersiz NFT alıcıları, NFT alanına giren yeni katılımcıların eksikliğine işaret edebilir.”

Ancak, 19 Ağustos’ta düşük göründüğünden, NFT ticaretinde güçlü bir toparlanma oldu, rapor sonucuna varıldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu