HaberlerNFT Haberleri

NFT pazarı OpenSea, 100 milyon dolar daha topladı

NFT pazarı OpenSea, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir B Serisi finansman turu aracılığıyla 100 milyon dolar daha topladı.

1.5 milyar dolarlık bir değerleme ile platform, kripto alanından bir başka “tek boynuzlu at” haline geldi.

Fungible olmayan tokenler ( NFT ) için büyük bir blockchain pazarı olan OpenSea, bugün, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki 100 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunu kapattığını ve 1.5 milyar dolarlık bir değere ve “tek boynuzlu at” statüsüne ulaştığını duyurdu.

“Yılın ilk yarısında önemli bir hacim artışı gören inşa ettiğimiz platformu büyütmekle ilgili. OpenSea CEO’su Devin Finzer VentureBeat’e verdiği demeçte, NFT’lerin gerçekten her birkaç on yılda bir gerçekleşen ve inanılmaz derecede heyecan verici paradigma değişimlerinden biri olduğunu düşünüyoruz.

OpenSea, türünün tek örneği veya küçük, özel gruplar halinde basılabilen kriptografik olarak benzersiz bir belirteç türü olan NFT’lerin ticaretinde uzmanlaşmıştır. Kanıtlanabilir kıtlıkları ve özgünlükleri sayesinde, NFT’ler milyonlarca dolara mal olabilecek dijital sahiplik sertifikaları olarak hizmet edebilir . Mevcut haliyle, bu tür jetonlar genellikle sanat eserleri, müzik veya video klipler dahil olmak üzere çeşitli dijital ortamları temsil eder.

Andreessen Horowitz’in yanı sıra, OpenSea’nin en son yatırımcıları arasında Coatue, CAA, Michael Ovitz, Kevin Hartz, Kevin Durant ve Ashton Kutcher da yer aldı.

OpenSea bugün ayrıca sanatçıların, alıcıların ve satıcıların artık kendi pazarında Ethereum işlem ücreti (gaz) ödemek zorunda kalmayacaklarını duyurdu.

Finzer, “Artık ilk çapraz blok zincir NFT pazarıyız” dedi. “ Ethereum için Katman 2 platformu olan Polygon entegrasyonumuzun desteğini duyurduk. Bu, yaratıcılar, alıcılar ve satıcılar için sıfır işlem maliyeti sağlar. Ve gelecekte yeni blok zinciri entegrasyonlarını kullanıma sunuyoruz.”

Gelecekte OpenSea, müşterileri için işlem ücretlerini daha da düşürmeye ve istedikleri ödeme yöntemini kullanmalarına izin vermeye devam etmeyi planlıyor.

Finzer, “Coinbase’in kendisini kripto para birimi etrafında marka haline getirmesine çok benzer şekilde, NFT’lere doğrudan bağlı bir marka olarak OpenSea’yı gerçekten sağlamlaştırarak ve temel pazarın bir tür temel pazarını oluşturarak ürünü ana akım bir tüketici için daha erişilebilir hale getiriyoruz” dedi. .

Son zamanlarda, önde gelen ABD borsası Coinbase,  işlem ücretlerini düşürmek için benzer şekilde Polygon için destek ekledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu