HaberlerNFT Haberleri

NFT pazarı LookRare, OpenSea’ye vampir saldırısıyla açılış yaptı

Proje, NFT büyük harcama yapanlara verilen LOOKS belirteci etrafında inşa edilmiştir.

Pazar lideri OpenSea’yi ele geçirmeye çalışmak için daha fazla pazar yerini almaya devam ederken, LookRare adlı yeni başlayan bir NFT platformu bugün yayına girdi. LookRare, kullanıcılarının isteklerine göre yeni özellikler geliştirecek, topluluk odaklı bir pazar yeri olduğunu iddia ediyor.

Pazar yeri bir blog gönderisinde , Ethereum blok zincirinde bulunan tüm NFT’leri endekslediğini, böylece hemen alınıp satılabildiklerini ve bunlar üzerinde teklifler yapılabileceğini açıkladı. Ayrıca, kullanıcıların eter veya sarılmış eter (WETH) veya her ikisinin karışımı ile NFT alıp satmalarını sağlar ve WETH kullanarak teklif verebilirler.

LookRare, Zodd ve Guts olarak bilinen iki anonim kurucu ortak tarafından başlatıldı. Ayrıca, çoğunluğu mühendislerden oluşan dokuz kişilik küçük bir ekibe sahiptir.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT pazarı OpenSea, 100 milyon dolar daha topladı

OpenSea’de bir vampir saldırısı

LookRare, platformun kullanıcılarını ödüllendirmek ve OpenSea’den mevcut kullanıcıları çekmek için kullanılan yeni başlatılan LOOKS belirteci etrafında inşa edilmiştir.

Belirteç bu sabah saat 8:15 UTC’de yayınlandı ve merkezi olmayan borsa Uniswap’ta işlem görüyor. Şu anki fiyatı olan 2.69$’a düşmeden önce 4,71$’lık bir tepe fiyatı gördü . Toplam 1 milyar jeton arzı ile bu, ona tamamen seyreltilmiş bir değerleme (tüm jetonlar piyasada olsaydı) 2,69 milyar dolar verir.

Pazar, bu kişilerin ücretsiz olarak LOOKS tokenleri talep etmelerine izin vererek, halihazırda OpenSea kullanmış olan mevcut NFT büyük harcama yapanları çekmeyi umuyor. 16 Haziran ile 16 Aralık arasında OpenSea’de 3’ten fazla ether (ETH) (9.400 $) ticareti yapan herkes tokenlerin bir kısmını talep edebilir.

Bu, önceden var olan bir projenin kullanıcı tabanını ele geçirmeye çalışmak için belirteçler kullandığından, kripto sektöründe yaygın olarak “vampir saldırısı” olarak adlandırılan şeydir. LookRare, OpenSea’ye (eski Infinity’dir ) vampir saldırısına yönelik ikinci büyük girişimdir .

Ayrıca, biri uygun koleksiyonlardan NFT alıp sattığında, LOOKS jetonları alacaklar (bunun Salı gününe kadar başlamamasına rağmen).

Maketplace ayrıca tüm işlemlerde, tümü stake eden LOOKS belirteçlerine dağıtılan %2’lik bir ücret alır. Şu anda platform, jetonu stake edenlere son derece yüksek bir %30,400 APR oranı sunuyor. Ancak bu, mevcut arzın hızlı bir şekilde artacağı anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu