Bored Ape Yacht Club (BAYC)HaberlerNFT Haberleri

NFT Haberleri: OpenSea’nin Sorunları Yaklaşan 1 Milyon Dolarlık Davayla Daha Da Kötüleşiyor

OpenSea Davalı Sıcak Sularda

Teksas’ta ikamet eden Timothy McKimmy, çalınan NFT’lerde milyonlarca dolarlık kayıpla sonuçlanan bir kimlik avı saldırısı nedeniyle ihmal ve vekalet görevini ihlal ettiğini iddia ederek OpenSea’ye dava açtı. 18 Şubat’ta Teksas federal mahkemesine sunulan bir şikayette McKimmy, Bored Ape Yacht Club NFT’sini satılık olarak listelememesine rağmen, kendisinden habersiz bir şekilde 0.01 ETH (yaklaşık 26 $) karşılığında satın alındığını bildirdi. Bağlam için, bir BAYC NFT genellikle yüz binlerce dolar satar. Kısa süre sonra, “alıcı” NFT’yi 99 ETH (yaklaşık 250.000 $) karşılığında yeniden sattı.

Texas Sakini Sözleşmenin İhlalini İddia Ediyor

Teksas merkezli bir demir cevheri firmasının CEO’su olduğu bildirilen McKimmy, OpenSea’nin koddaki hatanın farkında olduğunu iddia etti, bu da bilgisayar korsanlarının NFT’leri maliyetinin çok altında satın almasına izin verdi ve bunu önlemek için gerekli önlemleri almadı veya kullanıcıları uyarın. McKimmy, medyada geniş çapta rapor edilmesine rağmen, pazarın kâr uğruna alım satımları durdurmadığını belirtiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Son Dakika Haber… Küresel kripto para piyasası çöktüğü için Bitcoin 37.000 doların altına düştü

Dava raporunda şunlar yazıyor:

“Bu güvenlik sorunlarını ele almak ve düzeltmek için platformunu kapatmak yerine Davalı çalışmaya devam etti. Davalı, her işlemin %2,5’ini kesintisiz olarak toplamaya devam etmek için kullanıcılarının NFT’lerinin ve dijital kasalarının güvenliğini riske attı.”

İddiaya göre McKimmy, konuyu aktif olarak araştırdığını belirtmenin ötesinde fazla bir ivme göstermeyen OpenSea ekibiyle sorunu çözmek için defalarca çaba sarf etti.

Ayrıca NFT’nin nadirlik açısından en üst yüzde 14’lük NFT’lerden biri olduğunu ve Justin Bieber’ın yakın zamanda 1.3 milyon $’a satın aldığı BAYC NFT’sinden bile daha değerli olduğunu iddia etti. Davasında McKimmy, NFT’nin iadesini ve/veya 1 milyon doların üzerinde tazminat talep ediyor.

Gölgeli Geri Ödeme Söylentileri

Ocak ayında pazar, saldırıda hedef alınan birkaç kullanıcıya yaklaşık 1,8 milyon dolar değerinde geri ödeme yaptı. Ancak, OpenSea’den yapılan geri ödemelerin düşünce süreci ve fon tahsisi hala tam olarak net değil. NFT forumlarında, saldırı kurbanlarına, kayıp NFT’nin gerçek değerinden bağımsız olarak, OpenSea tarafından taban fiyat veya NFT koleksiyonundaki en düşük fiyatın teklif edildiğine dair söylentiler dolaşıyor. Ek olarak, bu forumlar arasında bir ifşa etmeme anlaşması söylentileri de dolaşıyor. Çok az kişi OpenSea’nin yalnızca taban fiyat sunduğunu ve bunun da kurbanlar bir Gizlilik Sözleşmesi imzalamadan önce olmadığını iddia etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu