HaberlerNFT Haberleri

NFT Coin Dolandırıcılığı: Saldırıda Milyon Dolarlar Çalındı!

Kimlik avı saldırısıyla hedeflenen NFT koleksiyoneri

New York merkezli bir sanat küratörü ve NFT koleksiyoncusu Toddkramer.eth, Twitter’dan yaptığı açıklamada, ödüllü token’lerinden 16’sının bugün bir kimlik avı saldırısıyla çalındığını bildirdi. Koleksiyoncu, gerçek bir NFT dApp kılığında bir kimlik avı sözleşmesine tıkladıktan ve sözleşmeye onun adına token harcaması için yetki verdikten sonra saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanı OpenSea’de birkaç çalıntı NFT’yi başarıyla satarken, diğerleri Kramer’in talebi üzerine platform tarafından donduruldu ve kendisine iade edilebilir.

oplamda, sekizi Bored Ape Yacht Club NFT, yedi Mutant Ape Yacht Club NFT ve bir CloneX NFT dahil olmak üzere cüzdanından üç farklı koleksiyondan 16 NFT alındı. Taban fiyatlarına dayanarak Crypto Briefing, çalınan varlıkların değerinin yaklaşık 593 ETH veya kabaca 2,2 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Fiziksel Sanat mı yoksa NFT’ler mi?

Bu ay NFT coin koleksiyoncularına yönelik bir dizi saldırı oldu

Geçen hafta, AhChooo’dan bir kullanıcı, Mutant Ape ve Cool Cat olmak üzere iki NFT’den dolandırıldığını bildirdi. Ardından Pazar günü, başka bir NFT yatırımcısı olan bergpay.eth, Twitter’da birisinin cüzdanlarından mevcut taban fiyatlarla toplam değeri 1,3 ETH olan 5 Jungle Freaks NFT’sini aktardığını paylaştı. Aralık ayında, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyoncularının maliyetli hatalar yaptığı başka durumlar da vardı. Bir NFT sahibi, 300.000 dolarlık Bored Ape NFT’yi sadece 3.000 dolara satma hatasına düştü. Başka bir NFT sahibi de, yanlışlıkla Bored Ape’yi bilmediği bir türev projeye devretti.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu