HaberlerNFT Haberleri

NFT Balinalarının Zihniyetine İlişkin 3 Değerli Görüş

NFT endüstrisi 2021 boyunca muazzam bir büyüme kaydetti. Bu eğilim muhtemelen 2022 boyunca devam edecek ve balinaların ve diğer büyük tüccarların piyasaya nasıl yaklaştığına daha yakından bakmayı garanti edecek. Yakın tarihli bir raporda, DappRadar ekibi Wilcox, Dingaling ve Pranksy’nin cüzdanlarını ve ticaret davranışlarını analiz etti.

 

NFT’ler İçin 2022’Ye İyi Bir Başlangıç

2022’nin ilk yedi haftasında kripto endüstrisi oldukça düşüşte olsa da, NFT’ler balinalar ve diğer tüccarlar arasında çok popüler olmaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıkları geç saatlere kadar daha değişken hale geldiğinde, NFT’leri bir değer deposu olarak görüyor gibi görünüyor. Bu, değiştirilemez tokenler için genel ticaret hacmine bakıldığında açık sözlü hale gelir.

DappRadar’ın da belirttiği gibi, genel hacim, LookRare pazar yeri dahil edildiğinde 22 milyar doları aştı. Bu, LookRare’de potansiyel yıkama ticareti konusunda bazı endişeler olsa da, olağanüstü bir miktardır. Hal böyle olunca, 6,7 milyar dolarlık bu pazar hariç toplam hacim etkileyici olmaya devam ediyor. Ayrıca, NFT balinalarına ve 2022’de bu popüler pazar dikeyine nasıl yaklaştıklarına dair daha yakından bir araştırmayı garanti ediyor.

Kripto para balinalarına benzer şekilde, bir NFT balinası da karını maksimize etmek için belirli bir ticaret stratejisi kullanacaktır. DappRadar’ın raporunda incelenen NFT balinaları Pranksy, Dingaling ve Wilcox. Pranksy, değeri 120 milyon doların üzerinde olan 32.000’den fazla NFT’ye sahiptir. Dingaling’in değeri 53 milyon doların üzerinde olan 3.600’den fazla NFT’ye ve 100’ün üzerinde BAYC varlığına sahiptir.

Son olarak, Wilcox öncelikle CryptoPunks ve Meebit’e yatırım yaptı ve 66.7 milyon dolar değerinde 1.200’den fazla NFT topladı. İlginç bir şekilde Wilcox, Pranksy’ye kıyasla saygısızlıkla daha az ilgileniyor ve NFT’lerle para kazanma konusunda çok farklı bir yaklaşımı doğruluyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Kazanmak İçin Oynanılan Platform Realm, Metaverse’e Reklamlar Sunmak İçin Alkimi İle İş Ortaklığı Yapıyor

Sanal Dünyalar Yüksek Talepte

NFT endüstrisi, Web3 etkileri nedeniyle büyük ilgi gördü. Ayrıca, Sandbox, Decentraland, Somnium Space veya diğer ortamlarda sanal arazi edinimi hızla artıyor. Üç NFT balinasının tümü, sanal arazi arazilerinde uğraşıyor ve Pranksy, son yarım yılda Sandbox’ta 500’den fazla araziyi devirdi. Bu kullanıcı ayrıca NFT Worlds arazilerine, WorldWide Webb’deki dairelere ve Decentraland NFT’lerine sahiptir.

Dingaling, avatarlara ve ilgili projelere yatırım yaparak sanal dünyalara farklı bir yaklaşım getiriyor. Kullanıcının 150’den fazla Voxies, 150 VoxoDeus ve 17 RTFKT’s Clone-X’i var. Ek olarak, Dingaling, diğer NFT’lerin yanı sıra büyük bir Sandbox ve Decentraland arsasına sahiptir. Tasarım ve modaya odaklanan RTFKT stüdyosu, 2021’in sonlarında açıklanmayan bir bedel karşılığında NIKE, Inc tarafından satın alındı.

Son olarak, Wilcox çeşitli projelerden metaverse avatarlarına ilgi gösterdi. Holdingler arasında Sandbox vokselleri, CryptoVoxel arazisi, Meta Key NFT’leri ve CyberKongz VX bulunur. Bu son NFT koleksiyonu, yalnızca OpenSea’de ticaret hacminde 30.400’den fazla ETH üretti ve rastgele oluşturulmuş bir 3D NFT sosyal avatarına yönelik genel talebi doğruladı.

 

Balinalar Bile Sahte NFT Tutar

Kar potansiyeli olan NFT’leri ele geçirme arayışlarında, kullanıcılar sahte NFT’ler tarafından yanıltılabilir. Bu kavram, üç balinamız için de geçerlidir, ancak bu tür tuzaklardan kolaylıkla kaçınmaları beklenebilir. Örneğin Pranksy, kullanıcı hiç basmadığı halde cüzdan adresleriyle ilişkilendirilmiş 4.700 sahte Adidas NFT’ye sahip. Dingaling ve Wilcox, kendi yaptıkları olmasa da, sahte Adidas NFT’leri de bulunduruyor.

Sahte ve sahte NFT’lerin yakın gelecekte balinalarla ilişkilendirileceği varsayılabilir. Bunun nedeni, dolandırıcılık projelerinin meşruiyet kazanmak ve diğer kullanıcıları bu değiştirilemez jetonları basarken kandırmak için otomatik olarak bu cüzdan adresleriyle ilişkilendirmeye çalışmasıdır. Bir NFT balinasının adresini bulmak çok zor değil ve herkes ağdaki herhangi bir adrese jeton, para birimi veya NFT gönderebilir.

 

Larva Laboratuarları Ve Yeni Proje Maruziyeti

CryptoPunks, Meebits ve Autoglyphs’in yaratıcıları olan Larva Labs, takas edilemez token endüstrisinde açık ara en etkili kuruluşlardan biridir. Ayrıca, üç balinamız çok farklı yaklaşımlar benimsemesine rağmen, onların koleksiyonları balinalar için büyük ilgi görüyor. Yine de, diğer birçok koleksiyon keşfetmeye değer olduğundan, farklı stratejilerin devreye girdiğini görmek güzel.

 

  • Wilcox: Sırasıyla 246 ve 281 adet CryptoPunk ve Meebits balinası
  • Dingaling: 3 CryptoPunk ve 20 Meebit tutarak tarafsız bir yaklaşım. Bored Ape Yacht Club’a olan yoğun ilgi, Yuga Labs’a karşı daha olumlu bir düşünceye işaret ediyor gibi görünüyor.
  • Pranksy: CryptoPunks yok ve Ağustos 2021’de 96 Meebit sattı. Cüzdanlarında bir Meebit bıraktı.

Yeni ve gelecek projeleri destekleme konusunda balinalar, portföylerini ellerinden gelen en iyi şekilde çeşitlendirme eğilimindedir. NFT endüstrisinin büyümesine ve genişlemesine yardımcı olduğu için yeni projeleri desteklemek çok önemlidir. Balinaların dikkatini çeken yeni projeler arasında Killer GF’ler, CryptoBatz, Mfers ve Party Degenerates yer alıyor.

 

Kapanış Düşünceleri

DappRadar’ın bu konulardaki araştırması, NFT balinalarının davranışları hakkında değerli bilgiler sağlıyor. Ayrıca, ister yerleşik ister yepyeni olsun, farklı projelere farklı yaklaşımlarını sergiliyor. NFT balinaları için, tıpkı kripto para balinaları için olduğu gibi, çeşitlendirme çok önemlidir. Farklı yaklaşımlarına rağmen, çizilecek bazı heyecan verici paralellikler var.

 

Meta veriye artan maruz kalma, ilerlemeye odaklanmak için büyük endüstri olduğunu gösteriyor. Ayrıca, arazi parsellerine maruz kalma, keşfetmek için popüler bir seçenek olmaya devam ediyor. Ek olarak, üç balinanın tümü de – çoğunlukla aynı projelere yatırım yapıyor gibi görünse de – yeni projelere göz kulak olmak çok önemli olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu