HaberlerKripto Para Haberleri

New Yorklular Sadece Onlar İçin Yapılmış Bir Kripto Paradan Kilitlendi

Sakinler, NYCCoin adlı jetonu madencilik yapabilir ancak takas edemezler.

New Yorkluların özellikle kendileri için yaratılmış bir kripto para birimini alması veya satması yasaklandı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın şehri “kripto para endüstrisinin merkezi” yapma sözünden ilham aldıklarını söyleyen proje geliştiricisi CityCoins, Kasım ayında NYCCoin’i kurdu. Proje, insanların herhangi bir fiyat artışından potansiyel olarak kâr elde ederken, madenciliği yaparak ve jetonları satın alarak New York’ta “yatırım yapmalarını” sağlıyor. Oluşturulan tokenlerin bir yüzdesi, New York’a fayda sağlamak için kullanılmak üzere bir kripto cüzdanına yatırılmak üzere belirlenir. Adams parayı onaylamadı ve şehirle resmi bir bağlantısı yok.

Kripto paralar, kendisini Bitcoin ağına bağlamak için sözde akıllı sözleşmeleri kullanan Stacks protokolü tarafından destekleniyor. Ama bir sürtünme var. New Yorklular madencilik süreci yoluyla madeni paralar yaratabilirler, ancak devlet herhangi bir kripto ticaret platformunun orada çalışması için bir BitLicense’e sahip olmasını gerektirdiğinden, bir borsada ticaret yapamazlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna hükümeti, 8 milyon dolar değerinde kripto para topladı

Şu anda bir BitLicense’ye sahip olan kripto borsalarının hiçbiri, son yıllarda ortaya çıkan 10.000’den fazla dijital jetondan biri olan NYCCoin’de ticaret yapma olanağı sunmuyor. Ağustos ayında CityCoins tarafından oluşturulan kendi MiamiCoin’lerine erişimi olan Miami’deki insanlar, her ikisini de takas edebilir.

Kripto endüstrisi, gerekliliğin 2015’te uygulanmasından bu yana New York’un BitLicense’i hakkında kritikti. Şimdi, yeni başvurular kripto şirketlerinin devlet düzeyindeki düzenlemeyi etkilemek için bir lobi ordusu oluşturduğunu gösteriyor.

CityCoins’in önde gelen topluluk geliştiricisi Patrick Stanley, Bloomberg’e verdiği bir röportajda, “BitLicense, yeniliği sınırlayan ağır bir engel olarak işlev görüyor” dedi. “New York Şehri, fonları nasıl kabul edip kullanabileceklerini gözden geçiriyor, ancak hayal gücü eksikliği varsa, Miami modeldir.”

New York City yetkilileri, belirteç hakkında yorum yapma talebine yanıt vermedi.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez jetonu benimsedi. Yaklaşık 4 milyar MiamiCoin talep edildi ve şehre özel cüzdanda yaklaşık 12 milyon STX jetonu tahakkuk etti.

Ancak CoinGecko ve CoinMarketCap.com’dan elde edilen veriler, her iki şehir odaklı madeni para performansının da berbat olduğunu gösteriyor. İşlem hacimleri azaldı ve artık yüzbinlerce token yerine onbinlerce ölçülmektedir. Kriptoda, talebi desteklemek için madeni paralar hakkında bir vızıltı oluşturmaya yardımcı olmak için yatırımcılara genellikle ücretsiz jetonlar gibi teşvikler sunulur.

MiamiCoin Cuma günü 0,0039 dolar civarında işlem görüyordu. Adams’ın daha kısa görev süresinde, yaklaşık 3 milyar NYCCoin talep edildi ve NYC’ye özel cüzdanda 14,5 milyon STX tahakkuk etti. NYCCoin 0,0019 dolardı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu