Bitcoin HaberleriHaberler

New York Şehri Düzensiz Bitcoin Madencilerini Yasaklamak İstiyor

WWNY-TV‘nin bildirdiğine göre, New York eyaletinin kuzeyindeki bir sınır kasabası, kripto madenciliği çiftliklerine 90 günlük bir moratoryum uygulamayı planlarken , onları nasıl düzenleyeceğini araştırıyor

Ancak bunun nedeni madencilerin Massena‘nın ucuz elektriğini emmesi veya çevreyi kirletmesi değil. Kanada sınırına yakın 12.000 kişilik kasabanın sakinleri, kasaba yakınlarına yerleşen artan sayıda kripto madencisinin göze batan bir durum olduğundan endişe ediyor.

Kasaba amiri Steve O’ Shaugnessy, WWNY-TV’ye şunları söyledi : “ Massena’nın … Bitcoin’i pompalayan bu fragmanlarla dolup taşmasını istemiyoruz. Sadece buraya gelip gelmeyeceklerinden emin olmak istiyoruz, bu güzel bir prezentabl bina.”

Kasabanın kamu hizmeti şirketi Massena Electric, üç maden işletmesi ile pazarlık yapıyor ve diğer madencilere moratoryum uyguladı. 

Madencilik operasyonlarından biri olan Petawatt Group, iki yıl önce 140 dönüm arazi satın aldı. Kurucu ortak Jason Rappaport, madenciliğin yanı sıra, Massena’nın bir kısmını et ikameleri için bitki proteinleri yetiştirmek için kullanmayı planlıyor, bu da daha fazla iş yaratacak. 

ABD’deki madenciler, Çin’in kripto baskısının bıraktığı boşluğun bir kısmını doldurdu. 

En son dersin ülkenin devam eden darbe mayıs ama başlayan verilere Bitcoin şebekenin karma oranının Çin’in payı olduğunu Alternatif Finans gösterileri için Cambridge Merkezi’nden zaten vardı , bu yıl Nisan ayına kadar% 46 Eylül 2019 yılında% 75 düştü.

Aynı dönemde, ABD madenciler arasında popülaritesini artırdı. Amerika’nın Bitcoin hash oranındaki payı %4,1’den %16,8’e çıkarak dört kattan fazla artarak dünyadaki Bitcoin madenciliği için ikinci en büyük merkez haline geldi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu