Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

New York Belediye Başkan Adayı, NYC’yi En iyi Kripto Para Dostu Şehir Yapacağım

Tüm Dünya’da Kripto Para Benimsenmeye devam ederken ABD‘de Seçimlerede konu olmaya devam ediyor. Ülkede Eyalet Başkanlığı Seçimleri Yaklaşırken Özellikle New york Şehrinde Belediye Başkan Adayı Sliwa New York Kripto para konusunda teşvikler vereceğini ve destekleyeceğini açıkladı.

Radyo talk show ve Cumhuriyetçi adayı, 2021 NYC belediye başkanlığı yarışını kazanırsa Büyük Elma için kripto planlarını Twitter’da 51.200 takipçisiyle paylaştı.

ilgili içerik : UniSwap SEC’in Radarına Takıldı. SEC, UniSwap’ı Araştırıyor.

Sliwa’nın NYC için kripto planları

Curtis, sakinlerin vergilerini ve ücretlerini dijital varlıklarda ödemesini ve New York City‘nin daha fazla kripto ATM makinesi açmasını ve işletmeleri kripto ödemelerini kabul etmeye teşvik etmek için teşvikler vermesini öngördüğünü söyledi.

Sliwa’nın açıklaması, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto para birimlerinin artan popülaritesinin ortasında geldi. Artan sayıda yerel yönetim yöneticisi, bu kripto varlıkları ana akım haline geldikçe dijital paralara desteklerini zaten dile getirdiler.

ilgili içerik : Scott Conger, Jackson sakinlerinin emlak vergilerini Bitcoin ile ödemelerini sağlamak istiyor

Belediye Başkanları bile Kripto da Fırsatlar görüyor

Geçen ay, Missouri, Cool Valley‘den Belediye Başkanı Jayson Stewart, insanların hayatlarını değiştirmeye yardımcı olabileceği umuduyla şehrin 1.500 dolarlık sakinlerine 1.000 dolar değerinde Bitcoin verme planını açıkladı.

Stewart, “Düzenli dokuz ila beş işte çalışmaktan birkaç yıl içinde 80 milyon doların üzerinde bir değere geçmek gibi, hayatları tamamen değişen arkadaşlarım var” dedi.

Temmuz ayında, Tennessee Jackson Belediye Başkanı Scott Conger, kripto para birimini ABD dolarının kötüleşen değerini ele almaya yardımcı olabilecek bir araç olarak tanımladı.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ise kriptoda ekonomik fırsat görüyor. Haziran ayında, Çin’in dijital jeton madenciliği yapan bireylere ve şirketlere karşı uyguladığı baskının ardından Çinli Bitcoin madencilerini Florida’ya taşınmaya ikna etmek amacıyla şehrinin elektrik maliyetini düşürmeye çalıştığını söyledi.

ilgili içerik : XRP’nin Yeni ATH’ye Yapması İçin Bu Direnci Kırması Gerekiyor

Sliwa‘nın yanı sıra, bir başka NYC belediye başkan adayı Eric Adams da kripto savunucularının oylarını alıyor. Eski polis memuru ve Demokrat aday, Haziran ayında New York şehrinin bir yıl içinde bitcoin merkezi olacağını söyledi. 

Daha Fazla Kripto para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu