Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerLitecoin (LTC)

New Jersey, BlockFi’ye Bir Ay Daha Verdi

BlockFi, devlet düzenleyicilerinden birçok soruyla karşı karşıya. Sadece bazılarını ele almak için biraz daha zaman kazandı.

BlockFi CEO’su Zac Prince‘e göre, New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu, eyalette BlockFi Faiz Hesabını (BIA) sunmayı durdurmak için son tarihi 2 Eylül’e uzattı.

Eyalet başsavcısı, başlangıçta 19 Temmuz’da şirkete karşı bir durdurma ve vazgeçme başvurusunda bulundu ve yatırılan kriptoda yıllık %7,5’e varan getiri vaat eden yeni BIA’ların 22 Temmuz’a kadar sona ermesini talep etti.

Başsavcı Vekili Andrew J Bruck, “Kurallarımız basit: New Jersey’de menkul kıymetler satıyorsanız, New Jersey‘nin menkul kıymetler yasalarına uymanız gerekir” dedi.

Kripto para düzenlemeleri hakkındaki konuşmaların çoğu, belirli dijital varlıkların kayıtlı olmayan menkul kıymetler olup olmadığı ile ilgili olsa da, devlet menkul kıymetleri düzenleyicileri, BIA ürününün kendisinin kayıtsız bir menkul kıymet teklifi veya Menkul Kıymetler tarafından incelenmemiş bir yatırım sözleşmesi olduğunu savunmaya hazırlanıyorlar.

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu , 22 Temmuz tarihli bir durdurma ve vazgeçmede bunu basitçe ortaya koydu : “Menkul Kıymetler Yasası’nın 12. Menkul Kıymetler Yasası’nın 7. Bölümü uyarınca Teksas’ta satış için kayıtlı veya izinli. Buna göre, Davalılar Teksaslıları korumak için tasarlanmış yasaları ihlal ediyor.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu