HaberlerKripto Para Haberleri

New Hampshire Valisi Kripto Para Birimini Araştırmak İçin Komisyon Kurdu

Alınan Haberlere Göre:

Vali Chris Sununu Cumhuriyetçi partinin bir üyesi ve 2017’den bu yana New Hampshire’ın 82. valisi olarak görev yapıyor. Sununu, komisyonu kurma kararında kritik bir faktör olarak kriptonun “artan kullanımı ve kabulünü” belirtti.

Çarşamba günü New Hampshire Valiliği tarafından 2022-1 sayılı Yürütme Kararı yayınlandı ve komisyonun amacını ve nasıl çalışacağını açıkladı. Yürütme emri, komisyonun “kripto para birimi ve dijital varlık endüstrisinin mevcut durumunu” incelemek ve araştırmak için 180 günden oluşacak resmi bir rapor sunması gereken süreyi belirledi.

Sununu yaptığı açıklamada , “New Hampshire bir finansal yenilik merkezidir ve bu Yönetici Kararı, yüksek kaliteli bankacılık ve finansal işletmeleri güvenli ve sorumlu bir şekilde çekme taahhüdümüzü daha da ilerletecektir” dedi .

Emir ayrıca eyalet ve federal hükümetin vali Sununu ile birlikte “yasal ve düzenleyici kesinlik getirmek için çalışması gerektiğini” belirtti:

“[Kripto para] karmaşık ve birçok insan onu piyasada alıp satıyor. Ancak çevresinde çok fazla düzenlemeye sahip olmayan bir para birimi.”

Komisyonun üyeleri arasında Eyalet Başsavcısı, Banka Departmanı Komiseri, bir eyalet senatörü, bir eyalet temsilcisi, New Hampshire Bankers Association temsilcisi ve Cooperative Credit Union Association temsilcisi yer alacak.

Dikkatinizi Çekebilir: 2021’de kriptoda M&A yaklaşık %5.000 arttı; ortalama anlaşma boyutu üç katına çıktı

Sununu, “kripto para birimleri, dijital varlıklar ve kurumlara veya tüketicilere dijital varlıklarla ilgili hizmetlerin sağlanması konusunda tanınmış deneyime sahip üç kamu üyesinin” ve üç atanan kişinin komisyonda yer alacağını belirtti.

“Bu Komisyonun üstleneceği çalışma ve New Hampshire’ın ekonomik büyümeyi teşvik eden, yeniliği teşvik eden ve güvenlik, sağlamlık ve tüketici korumasını sağlarken değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayan gerekli reformları ilerletmeye devam edebilmesi için sağlayacağı tavsiyeler için heyecanlıyım. ” Sununu ekledi.

Komisyon, gelişmekte olan endüstri genişlemeye ve kurumsal tanınma ve destek kazanmaya devam ederken, ABD hükümetinin endüstriye ilişkin düzenleyici bakış açısını artırma girişimlerini yansıtıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu