Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Nayib Bukele, volkanik madencilik tesisinin ilk Bitcoin’ini ürettiğini doğruladı.

Volkanik Enerji ve Bitcoin

Volkanik Enerji ile İlk bitcoin’ini üreten El Salvador, Kazançları şuanda küçük miktarlarda olduğu görülüyor. Bununla birlikte, başkan, yeni numaralarını tek bir kalp emojisinin yanında göstererek, projeyi başlatmış olmaktan hala oldukça hevesli olduğu görünüyordu.

ilgili içerik : El Salvador Başkanı Bitcoin için Planlarını Açıkladı

Kazım sırasında, tesis herhangi bir bitcoin ödemesi almamıştı. Bununla birlikte, görüntüde 0.004 bitcoin ödemesi bekleyen ve yaklaşık 0.006 bitcoin madenciliğe hazırlanıyor gösteriyordu. Toplamda, tesis yaklaşık yüzde bir bitcoin diğer bir deyişle bugünün fiyatlarıyla 470 ABD Doları almaya hazırlanıyordu.

Bukele, “Hala test ediyor ve kuruyoruz” dedi, “ancak bu resmen #volcanode’dan ilk #Bitcoin madenciliği.”

ilgili içerik : Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

Başkan , birkaç gün önce yeni madencilik tesisinin havadan görünümü de dahil olmak üzere “volkanodun” bir videosunu paylaştı. Görüntüler, bir dizi ASIC düzenleyen bir adamın yanında yanardağ kullanılarak elektrik üretildiğini gösterdi. “İlk adımlar” olarak adlandırdığı açıklama, Twitter üzerinden oldukça olumlu geri bildirimler aldı.

volkanode
volkanode

Benzer şekilde, Bukele bugün, ünlü Bitcoin HODLer Michael Saylor da dahil olmak üzere, dönüm noktası için birçok tebrik aldı.

Çevre Dostu HODLing ve Madencilik

Yeni tesis, El Salvador’un mümkün olduğu kadar çok Bitcoin HODL için bariz çabasına katkıda bulunuyor. İki haftadan kısa bir süre önce ülke 150 bitcoin daha satın alarak toplam varlıklarını 700’e çıkardı. Bu, ülkenin BTC’yi bir ödeme aracı olarak yasallaştıran ilk ülke olmasından sadece birkaç gün sonra geldi.

ilgili içerik : Bitcoin’in Geleneksel Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Ayrıca, yanardağ içindeki kullanılmayan enerjiyi karbon maliyeti olmadan kullanarak çevre dostu bir madencilik yöntemidir. Birçoğu, Bitcoin’in çalışma kanıtı sistemini, enerji kullanımı nedeniyle çevreye çok zararlı olduğu için eleştirdi. Bununla birlikte, tüm hash gücünün neredeyse yarısı sürdürülebilir kaynaklardan üretildiğinden, en büyük kripto para biriminden kaynaklanan çevresel zararlar abartılı olma eğilimindedir.

İklim endişeleri nedeniyle Mayıs ayında Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakan Elon Musk bile , ağın şimdiden daha sürdürülebilir hale geldiğini kabul ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri için Tıklayın.

Daha Fazla Son Dakika Kripto para haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu