Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Mutant Ape Yat Kulübü Satışları %500 Arttı, Bir Ethereum Serum NFT 3.6 Milyon Dolara Satıldı

Kısaca

  • Mutant Ape Yacht Club NFT fiyatları, geçen hafta ticaret hacminde yaklaşık %500 artışla yükseliyor.
  • Koleksiyon, Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve mevcut Bored Ape NFT sahipleri serum kullanarak bir Mutant Ape’i ücretsiz olarak üretebildi.

Bored Ape Yacht Club’ın son zamanlardaki değer ve ilgi artışının ardından , yan ürün Mutant Ape Yacht Club koleksiyonu artık bir miktar yankı uyandırıyor.

Ethereum tabanlı NFT projesi ETH $ 3,6 milyon değerinde tek Mega Mutant Serum NFT satış vurgulanan geçen hafta işlem hacminde yaklaşık% 500 artış tespit etti.

NFT analitik sitesi CryptoSlam’den alınan verilere göre, Mutant Ape Yat Kulübü için ikincil piyasa işlem hacmi, son yedi gün içinde 70.9 milyon doları aştı ve bu, onu bu süre içinde en popüler izlenen proje haline getirdi. Bu, önceki yedi günlük döneme göre yaklaşık %500’lük bir artış.

Bu süre zarfında, bir Mutant Ape NFT’nin ortalama satış fiyatı 21 Aralık’ta yaklaşık 8 ETH’den (32.000$’ın üzerinde) dün 12.3 ETH’nin (yaklaşık 50.250$) üzerine çıktı. Son yedi gün içinde, proje için taban fiyat (veya mevcut en ucuz NFT’nin maliyeti) bu yazı itibariyle yaklaşık %40 artarak 9,9 ETH’ye yükseldi .

Mutant Ape Yat Kulübü, toplam 20.000’e kadar avatar görüntüsünü kapsayan bir Ethereum NFT projesidir. Bir NFT , dijital sanat eseri, profil resimleri, video klipler ve daha fazlası gibi şeylerin benzersizliğini ve kıtlığını kanıtlayarak dijital bir öğenin mülkiyet belgesi gibi davranır.

Yuga Labs, Ağustos ayında 10.000 Mutant Ape Yacht Club NFT sattı ve sadece bir saat içinde 96 milyon dolar değerinde ETH üretti. Aynı zamanda, yaratıcılar 10.000 mevcut Bored Ape Yacht Club NFT sahibine bir adet ücretsiz Mutant Serum NFT’yi havadan indirerek, orijinal sahip oldukları karakterden mutasyona uğramış gibi görünen yeni bir Mutant Ape NFT görüntüsü oluşturmalarına izin verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum (ETH) Yakma İşlemi

Mutant Serum NFT’leri, yalnızca sekiz toplam Mega Mutant (veya M3) Serum dahil olmak üzere çeşitli nadirlik seviyelerinde geldi. Mutant Maymunlarının değerindeki son artışın ortasında, kalan dört Mega Mutant Serum NFT’den biri bu hafta 888 ETH’ye veya satın alma sırasında 3.6 milyon dolara satıldı.

Mega Mutant Serum, Ethereum Vakfı’nın kurucu ortağı ve eski Teknoloji Direktörü Taylor Gerring tarafından satın alındı. Gerring, Salı gecesi bir canlı yayında Mutant Ape Yat Kulübü NFT’sini oluşturmak için Serum NFT’yi kullanmayı planlıyor.

DappRadar’a göre, NFT pazarı, 3. çeyrekte yaklaşık 10.7 milyar dolar değerinde ticaret hacmi ve bu ayın başlarından bugüne kadar tahmini 22 milyar dolarlık işlem hacmi dahil olmak üzere 2021 boyunca yükseldi.

Şu anda en büyük NFT pazarı olan OpenSea, Aralık ayı boyunca artan aktivite gördü. Bu yazı itibariyle, platform Dune Analytics’ten alınan verilere göre bu ay şimdiye kadar yaklaşık 2,9 milyar dolar değerinde NFT işlem hacmi kaydetti . Ağustos ve Eylül aylarında bu tür sonuçların ardından üçüncü kez aylık 3 milyar dolarlık sınırı kırma yolunda ilerliyor.

Orijinal Bored Ape Yacht Club koleksiyonu, Jimmy Fallon, Snoop Dogg ve Post Malone gibi ünlüler satın alırken, müzik yapımcısı Timbaland ve Universal Music Group , Bored Ape kullanarak ayrı metaverse sanal grup projeleri yürütürken , son aylarda değeri ve ünü arttı.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu