HaberlerKripto Para Haberleri

Mozilla’nın Tepki Verdikten Sonra: Kripto Para Bağışlarını Askıya Aldı!

Endüstri yavaş yavaş yenilenebilir enerjiye kayıyor olsa da, kripto para birimleri iklim üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle önemli bir inceleme altına alındı.

Mozilla’nın Kripto Temyizi

Geçen hafta, Mozilla vakfı, topluluğuna bağış isteyen bir çağrıyı tweetledi. Tweet, Mozilla’nın kripto para biriminde de bağış kabul edeceğini belirtti. Ancak bu, topluluktan ve kullanıcılardan yoğun bir tepkiye yol açtı ve bu da Mozilla’nın sözleriyle “kripto para birimleri ve bunların çevre üzerindeki etkileri hakkında önemli bir tartışmaya” yol açtı.

Mozilla Vakfı Geri Dönüşleri

Kripto bağışları için yapılan itiraz yayınlandıktan sonra, kurucu ortak Jamie Zawinski’nin de dahil olduğu Mozilla topluluğu üyeleri tarafından onaylanmadı. Zawinski, 2000’den beri Mozilla ile ilişkilendirilmedi, ancak sert bir şekilde kınadı ve şunları söyledi:

“Projeye dahil olan herkes, gezegeni yakan Ponzi dolandırıcılarıyla ortak olma kararından ölesiye utanmalı.”

Zawinski ayrıca bir blog yazısında kripto para endüstrisinden bahsetti ve kirliliği paraya çevirdiğini savunarak bunu gerçekçi olmayan bir iş modeli olarak nitelendirdi. Mozilla topluluğunun diğer üyeleri de tweet’i eleştirdi ve kripto bağışları kabul etmenin Mozilla’ya iklim kriziyle mücadelede nasıl yardımcı olacağını sordu.

Bu gelişmelerin bir sonucu olarak Mozilla, kripto para birimleri ve bunların çevresel etkileri hakkındaki çevrimiçi tartışmayı göz önünde bulundurarak kripto bağışlarını kabul etme planını durduracağını tweetledi. Bununla birlikte, merkezi olmayan web teknolojisini keşfetmeye devam edeceğini ve yalnızca iklim hedeflerine uygun olması durumunda kripto bağışlarını kabul etmeye devam edeceğini belirtti. Vakıf ayrıca tam şeffaflık sağlayacağını ve düzenli güncellemeler yayınlayacağını söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: UniSwap Göründüğü Kadar Merkeziyetsiz değilmiş

Hedefteki Tek Yüksek Profilli Şirket Değil

Mozilla, Kickstarter, Discord, Square Enix ve Ubisoft gibi şirketlerin kriptoyu desteklemeleri nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kalmasıyla NFT’ler ve kripto ile ilgili duyurular yaptıktan sonra çevrimiçi olarak tepkiyle karşılaşan bir dizi yüksek profilli örnek arasında en son hedef haline geldi. . Başkan Yosuke Matsuda blockchain oyunları, NFT’ler ve metaverse hakkında konuştuğunda ve takdir ettiğinde, Square Enix oyunculardan önemli eleştiriler aldı. Ubisoft, oyun içi NFT’lerin piyasaya sürülmesinden sonra klavye savaşçılarının da hedefi oldu. Ancak Ubisoft, Aleph.im ile girişimini sürdürüyor.

Ateş hattında olan diğerleri, merkezi olmayan bir borç verme platformu geliştirme planlarını açıkladıktan sonra kitle fonlaması platformu Kickstarter oldu. Discord’un kullanıcıların kripto cüzdanlarını kullanıcı hesaplarına bağlamasına izin verme planı, şirket yoğun bir tepkiyle karşı karşıya kaldıktan sonra şimdilik duraklatıldı. Daha önce Bitcoin ile ödeme kabul etme planlarını açıklayan Tesla, şirketin BTC’yi ödeme olarak kabul etmeyeceğini belirterek, Musk’ın Bitcoin ve yüksek enerji gereksinimleri ile ilgili endişelerini paylaşarak geri adım atmıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu