Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin Trust Üzerinden 6.5 Milyon (GBTC) Hissesi Satın Aldı.

Morgan Stanley yatırım fonları, diğer büyük finans kurumlarının müşterilerine kripto para birimi almasını sağlamanın yollarını bulmasıyla gelen bir hareketle Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) 6,5 milyondan fazla hisse satın aldı.

Morgan Stanley bir düzineden fazla fonda GBTC’ye yatırım yaptı. Diğer fonlar ile karşılaştırıldığında, 8 milyar dolarlık varlıkları yöneten ve 27.6 milyon dolarlık GBTC’de 900.000’den fazla hisse alan ve bankanın Discovery Portföyü yaklaşık 600.000 hisse satın alan bir öz sermaye büyüme fonu olan Morgan Stanley Insight Fund yer alıyor.

ilgili içerik : JP Morgan için çalışan danışmanlar artık Grayscale Investments ve Osprey Funds ile ilgilenebiliyor

Morgan Stanley’nin hisselerinin, BTC’nin 30.000 dolar civarında gezindiği ve GBTC hisselerinin 30 dolara yakın işlem gördüğü Haziran ayında satın alındığı bildirildi. Fonun hisseleri, kayda değer, tam bir BTC’yi temsil etmiyor. Bunun yerine Grayscale’in web sitesine göre her hissenin içinde 0.000937812 BTC bulunuyor.

Grayscale Bitcoin Trust, yatırımcılara kripto para birimlerine erişmelerinde yardımcı olur ve her hangi bir şifre özel anahtar tutmaya gerek yoktur. Tezgah üstü işlem görüyor ve en az 50.000$’lık bir yatırım ve altı aylık bir elde tutma süresi gerektiriyor. Yıllık %2 gider ücreti vardır.

Kurumsal yatırımcılar kripto para birimine fon yönetim şirketine giderek daha fazla satın aldıklarından, fonun yönetim altındaki varlıkları şu anda 31 milyar doların üzerinde. Her hisse, 37 dolar olarak fiyatlandırılırken, 44 doların üzerinde BTC varlığına sahip.

Sorumluluk Reddi: CoinFili’nin içeriği, doğası gereği bilgi verme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para alım satımı, yüksek riskli bir yatırım olarak düşünülmeli ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmasını yapması tavsiye edilir. Sitemizi Ziyaret Eden Kullanıcılar Bu Uyarı Metnini Kabul Etmiş Sayılır.

Daha Fazla Kripto para haberleri için sitemizi takipte kalın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu