Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriPolkadot (DOT)

Moonbeam, Polkadot Parachain Olarak Başarıyla Başlatıldı

Moonbeam, önümüzdeki birkaç hafta boyunca, Chainlink ve The Graph dahil olmak üzere birkaç proje hayata geçirilecek şekilde sıralanmış bir dizi aktiviteye sahip.

Aşamalı Başlatma

Moonbeam‘in fırlatma süreci üç hafta boyunca gerçekleştirildi ve Kasım ayında Polkadot‘un ikinci parachain müzayedesini kazanmasının ardından 17 Aralık’ta başlatıldı . İlk olarak, blok üretimi ve ademi merkeziyetçilik uygulandı ve bunların herhangi bir aksaklık olmadan çalıştığı doğrulandıktan sonra ekip, başlatma sürecinin son aşamasını başlattı. Bu aşamada, süper kullanıcı anahtarı kaldırıldı ve EVM ve bakiye transferleri etkinleştirildi, harmanlayıcı sayısı 48’e çıkarıldı.

Bakiye transferlerinin etkinleştirilmesiyle kullanıcılar, stake etmeye başlayabilir, toplu kredi ödülleri talep edebilir ve zincir içi yönetişime katılabilirler. Moonbeam’in Polkadot‘taki aktivitede önemli bir artış getirmesi bekleniyor.

Katkıda Bulunanlar Jeton Talep Etmeye Başlayacak

Kasım ayındaki kalabalık kredisi sırasında katkıda bulunan Moonbeam topluluğu üyeleri, artık Moonbeam yönetişim jeton ödüllerini talep etmeye hak kazanıyor. Katkıda bulunanlar, tahsis edilen GLMR jetonlarının yalnızca %30’unu talep edebilecektir. Buna ek olarak, fırlatma sürecinin başlangıcından bu yana biriken üç haftaya kadar kazanılmış emisyonları talep etmeye hak kazanırlar. Jetonların kalan %70’i şu anda 96 haftalık parachain kiralama süresine hak kazanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Scott Minerd Kimdir ? Scott Minerd

Belirteç sahipleri ayrıca belirteçlerini bir toplayıcıya devredebilir ve ödüllerini almaya hak kazanabilir. Stake ödüllerinin dağılımı, katkı yapan token sayısına ve toplayıcıya bağlı olan miktara dayalıdır. Lansmanla birlikte, GLMR tokeni de değerde önemli bir sıçrama gördü, ancak fiyat yazıldığı sırada yaklaşık 8 dolara düştü.

Moonbeam Hakkında Birkaç Detay

Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme platformu olan Moonbeam, Polkadot’un parachain yuvaları üzerine inşa edilmiştir ve ana Polkadot zinciri tarafından güvence altına alınmıştır. Ayrıca, canlı olduklarında sonraki tüm parachainler ile birlikte çalışabilirliğin keyfini çıkaracaktır. Moonbeam’in Ethereum Sanal Makinesi ile uyumluluğu, geliştiricilerin temel kodda önemli bir değişiklik yapmadan uygulamaları Ethereum’dan kolayca ve sorunsuz bir şekilde taşımasını sağlar.

Birlikte çalışabilirlik nedeniyle, Ethereum blok zincirinin temel altyapısı, Chainlink oracles, The Graph ve diğer çok zincirli köprüler dahil olmak üzere Moonbeam’de başlatılacak.

Moonbeam’in Yoldaş Ağı

Polkadot’ta piyasaya sürülmeden önce, Moonbeam, Polkadot’un kanarya ağı olan Kusama’da eşlik eden ağı Moonriver’ı başlatmıştı. Moonriver aynı zamanda Ethereum Sanal Makinesi uyumlu bir ağdır ve şu anda merkezi olmayan borsa Sushi ve verim optimize edici Beefy Finance gibi 30 uygulamaya ev sahipliği yapmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu