HaberlerMetaVerse Haberleri

Modern Müslümanlar İçin Yeni Metaverse

İnternet, başlangıcından bu yana gelişmeye devam etti. Dünya, e-postanın şimdiye kadar meydana gelen en güzel şey olmaktan, e-postanın şimdiye kadarki en kötü şey olmasına doğru ilerledi. Ardından sosyal medya, akıllı telefonlar, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve yapay zeka tartışmaları devreye girdi. Bununla birlikte, internetin tüm bu sürümleri, meta veri deposunun olması beklendiği kadar büyük olmayabilir. Metaverse, internetin bir sonraki harika şeyi olmaya hazırlanıyor. Kripto ve NFT’ler gibi blok zinciri çözümlerinin gücüyle desteklenen türünün tek örneği bir deneyim olacak.

Aşina olmayanlar için metaverse bir 3D dijital dünya konseptidir. Oluşturduğunuz bir avatarı kullanarak keşfedebileceğiniz sanal alanlardan oluşur. Ve sürükleyici bir metaverse sanal deneyimi sunmak için teknoloji şirketleri, 3B dünyanın gelişimini desteklemek için en son teknolojileri birleştiriyor. Metaverse etrafındaki coşku ve yenilik o kadar yüksek ki, dünyanın en iyi yatırımcılarından biri tarafından milyarlarca dolar dökülüyor. Teknolojik bir atılım olmasına rağmen, insanların kültürlerine ve kalplerine de girmeyi başardı.

Ve MetaKawn, modern müslüman yaratıcıları NFT’ler ve metaverse ile deneyim kazanma konusunda güçlendirmek için yeni ve yeni bir fikirle metaverse pazarına girerek insanların kültürlerini ve kalplerini zenginleştiren projelerden biridir. Nihayetinde platform, İslami sosyal ahlakı paylaşan herkese ve herkese fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Haftalık Kripto Geçen Hafta: Ukrayna’nın Kriptoyu Yasallaştırma Hareketi, JPMorgan’ın Metaverse, OpenSea Hack Ve Daha Fazlası

MetaKawn: İçerik Oluşturucuları NFT’lerle Güçlendirme

MetaKawn, topluluğun yaratıcıları, sanatçıları, tasarımcıları vb. için daha adil ve şeffaf olanaklar yaratmak için İslami sosyal normları kripto dünyası ile birleştiren yeni bir blok zinciri projesidir. MetaKawn, yaratıcıların yaratıcı kariyerlerinde yeni zirvelere ulaşmalarına yardımcı olmak için bir NFT ve metaverse platformu geliştiriyor.

Cinsiyet eşitliği, çok ırklılık ve stil çeşitliliğini yansıtan, dünyanın her yerinden modern bir Müslüman nesli temsil edecek 6.348 avatardan oluşan bir koleksiyon olan MetaKawn Huffaz Club ile ilk kez sahneye çıkıyor.

MetaKawn Huffaz Kulübü, Huffaz’ın (Değerlerin Koruyucuları) anlatısını sürdürecek ve Kuran’ın blok zincirinde korunmasına yardımcı olacaktır. Benzer şekilde, MetaKawn’ın büyümesi konusunda ortak kararlar almak için elçileri ve yaratıcıları bir araya getirecek olan Huffaz Creator DAO’yu kuruyor. Temel amaç, adil bir Ekosistemde aynı değerleri paylaşan modern Müslümanlar için ilk Metaverse’i inşa etmektir.

MetaKawn, moda, spor, sağlık, din, eğitim, sanat ve tasarım, müzik ve aile dahil olmak üzere her alanda Müslüman içerik yaratıcıları arasındaki uçurumu kapatmayı ve aynı zamanda hayranlarına fayda sağlamayı amaçlıyor. Son kullanıcı ile doğrudan bir para kazanma ilişkisi yaratıyor ve minimum çıkarıcı platform oranına sahip. Ayrıca, içerik oluşturuculara, geniş bir kitleye sahip olanların ortaya çıkanları artırabileceği toplu paketler oluşturma seçeneği sunuyor.

Platform, içeriğin herhangi bir merkezi varlık tarafından kullanılmadığı merkezi olmayan bir içerik yönetim sistemi aracılığıyla blok zincirinin yardımıyla Müslüman yaratıcıları destekliyor. İçeriğin depolanması bile blok zincirinde olacak ve yaratıcılar için yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik sağlayacak. Ayrıca, içerik oluşturucular için özel bir alan adı sistemi içermesi ek bir avantajdır.

En Merkezi Olmayan Ve Fayda Odaklı Proje

MetaKawn, platformun büyümesinin sahipliğini sağlamak açısından mümkün olan en merkezi olmayan şekilde çalışmayı amaçlamaktadır. Mülkiyet burada hem ekonomik hem de yönetim hakları verir, yani içerik oluşturucular ve kullanıcılar ürün stratejisine, liderliğe ve kârlarla ne yapılacağına karar verir. Bu, yaratıcılara merkezi olmayan bir yaratıcı endüstrinin tüm avantajlarını sağlamak için yaratıcıların haklarına merkezi olmayan yaklaşımı göstermektedir.

Platform, merkezi olmayan yapısına ek olarak, MetaKawn Huffaz Kulübü için yardımcı programlar da planlıyor. Kullanım örnekleri, ünlülerin (sporcular, içerik oluşturucular..), premium içeriğin vb. dahil olduğu çevrimiçi ve çevrimdışı özel deneyimlere erişim etrafında dönecektir. Sahiplik bile özel hayran topluluklarına erişim ile birlikte gelir. En önemlisi, üyelerin marka kararlarında oy kullanabilecekleri yönetişim kulübünün uygulanması, Kawn Fonu tarafından hangi nedenlerin ve yaratıcıların desteklendiği konusunda girdiye sahiptir.

Toplulukları Birleştirmeye Yönelik Bir Hareket

Meta veri deposu, çevrimiçi faaliyet gösteren markalar için bir sonraki sınır olarak görülüyor. Pazarlamacılar, işletmeler ve içerik oluşturucular hazırlanmaya başladı. İslam kültürünü geliştirmeye devam ederken bu yeni dünyayla bağlantı kurmanın tam zamanı. İçerik yaratıcıları ve gelişmek için yeni yenilikçi yollar arayan herkes için mevcut büyüyen metaverse ortamında hala keşfedilmemiş birçok bölge var ve MetaKawn gibi platformlar bunu gerçeğe dönüştürüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu