Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Mina Protokol 92 Milyon Dolar Topladı

Altcoin: Mina Protokol 92 Milyon Dolar Topladı

Gizlilik odaklı Mina blok zinciri protokolünün arkasındaki birkaç ekibi temsil eden bir grup olan Mina Ekosistem, bir token satışından 92 milyon dolar topladı ve fonları daha fazla yazılım geliştiricisini çekmek için kullanmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Mina Ekosistem tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, bağış toplama etkinliği Three Arrows Capital ve FTX Ventures tarafından yönetildi ve Alan Howard, Brevan Howard, Amber Group, Blockchain.com, Circle Ventures, Pantera Capital ve daha pek çok kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Mina Vakfı CEO’su Evan Shapiro, The Block’a verdiği demeçte, Mina Ekosistemi, Mina Vakfı da dahil olmak üzere çeşitli grupları içeren bir kolektiftir. Diğer katılımcıların isimlerini vermeyi veya token satışının şartlarını paylaşmayı reddetti, ancak ekosistemdeki katılımcıların toplam tutarı kendi aralarında topladığını söyledi. Tipik olarak, jetonlar özel satışlarda girişim yatırımcılarına indirimli olarak sunulur. Bir MINA jetonunun fiyatı şu anda 1,80 dolar civarında.

Dikkatinizi Çekebilir: Ruslara Yönelik Yaptırımlar Devam Ederse Kripto Piyasası Düzelmeyecek

Mina ekosistemi, taze sermaye ile Mina protokolüne daha fazla geliştirici çekmek istiyor. Shapiro, bu amaçla, toplanan paranın “neredeyse tamamının” geliştirici hibelerine gideceğini söyledi.

Mina Protokolü, geliştiricilerin gizlilik odaklı merkezi olmayan uygulamalar veya dapp’ler oluşturmasına yardımcı olan bir katman 1 blok zinciri ağıdır. Shapiro, protokolün sıfır bilgi kanıtı teknolojisini kullandığını, bu da kullanıcıların Mina protokolü üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamaları kullanırken kişisel bilgilerini paylaşmak zorunda olmadığı anlamına geldiğini söyledi. Örneğin, bir kullanıcı 21’in üzerinde olduğunu kanıtlayabilir, ancak tam yaşını açıklamak zorunda değildir.

Başka bir örnek veren Shapiro, şu anda DAO’ya oy vermek için seçmenlerin oylama kayıtlarını çevrimiçi olarak açıklamaları gerektiğini söyledi. Mina protokolü üzerine kurulu dapp’ler sayesinde, kullanıcıların oy vermek için geçmişlerini açıklamalarına gerek kalmayacak, dedi.

Kurucu ortak Zhu Su, “Mina ekosistemini desteklemek için çabalarımızı iki katına çıkarmaya karar verdik, çünkü Mina’nın benzersiz bir seviye 1 olarak temel ilkelerine ve ekibin sıfır bilgi teknolojisindeki benzersiz uzmanlığına güçlü bir şekilde inanıyoruz” dedi. Mesajda Üç Ok yazıyor. Three Arrows Capital ayrıca Ekim 2020’de 10,9 milyon dolarlık bir bağış toplama etkinliğinde O(1) Labs’ın ortak liderliğini yaptı. O(1) Labs, Mina protokolünün arkasındaki geliştirme ekiplerinden biridir.

Shapiro, Mina Ekosisteminin bugüne kadar ne kadar topladığını söylemeyi reddetti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu