Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Milyarder John Paulson: Kripto Para Piyasası Patlayacak !

Paulson, hafta sonu yayınlanan Bloomberg ile yaptığı röportajda altının daha iyi bir yatırım olduğuna işaret ederek enflasyon zamanlarında iyi sonuç verdiğini savundu.

Sınırlı altın arzının, enflasyonun varlık sınıfında bir izdihama yol açması durumunda değerli metalin “parabolik” olabileceği bir senaryo yarattığını iddia etti.

ilgili içerik : Bu Kritik Nokta, Bitcoin’in 80.000 Dolara yükseleceğini gösteriyor

Kripto konusunda Paulson, Bitcoin ( BTC-USD ) gibi varlıkların da sınırlı bir arzı olduğunu kabul etti, ancak altta yatan değerin eksikliğinin, talep ortadan kalkarsa diplerin piyasadan düşebileceği anlamına geldiğini iddia etti.

“Kripto para birimlerini sınırlı bir şey arzı olarak tanımlardım” dedi.

Ona göre, “sınırlı bir miktar olması dışında hiçbir kripto para biriminin gerçek bir değeri yok.”

Bitcoin risk için hiç bir şey sunmuyor

Kısmen bunun nedeni, kripto ticaretinin risk-ödül oranı açısından çoğunlukla simetrik olmasıdır. 

ilgili içerik : Uniswap V3 akıllı sözleşmeleri Optimism Ethereum’da

“Çoğu işlem simetriktir. Çok şey yapabilirsin, ama çok risk alırsın. Ve eğer yanılıyorsan, acıtıyor,” dedi Paulson. “Kripto para birimleri, bugün nerede ticaret yaptıklarına bakılmaksızın, sonunda değersiz olduklarını kanıtlayacaklar. Coşku sona erdiğinde veya likidite kuruduğunda sıfıra gidecekler. Kimseye kripto para birimlerine yatırım yapmasını tavsiye etmem.”

Aynı zamanda, Paulson altını övdü ve “çok sınırlı” bir yatırım yapılabilir altın miktarı olduğu için “enflasyon zamanlarında çok iyi sonuç verdiğini” savundu.

ilgili içerik : UBS CEO’su Ralph Hamers Kripto Test Edilmemiş Bir Varlıktır

Enflasyon yükseldikçe insanlar sabit gelirden kurtulmaya çalışıyor. Paradan kurtulmaya çalışıyorlar. Ve gidilecek mantıklı yer altındır” diye açıkladı. Ancak nakitten ve sabit gelirden çıkmaya çalışan para miktarı, yatırılabilir altın miktarını cüceleştirdiği için, arz ve talep dengesizliği altının yükselmesine neden oluyor.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Sitemizi Takipte Kalınız.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu