Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Milyarder Jeffrey Gundlach, ‘Bitcoin Spekülatörler İçindir ve 25.000 ABD Doları veya Altında Bir Satın Alma Fırsatıdır’

Milyarder Jeffrey Gundlach, 'Bitcoin Spekülatörler İçindir ve 25.000 ABD Doları veya Altında Bir Satın Alma Fırsatıdır'

“Bond Kralı” olarak da bilinen Jeffrey Gundlach, Business Insider’a Bitcoin’in bir spekülasyon aracı olduğunu söyledi . İlk kripto paranın fiyatındaki son değişikliklere atıfta bulunarak, dijital varlıklara yatırım yapma konusundaki görüşünü dile getirdi.

“Bitcoin şu anda spekülatörler içindir. Satın almamanızı tavsiye ederim. İnsanlar dışarı çıktıkça dalgalı olacak. Belki de 25.000 dolardan satın almalısın.”

Gundlach, doğasına aykırı olduğu için dijital para birimine hiçbir zaman yatırım yapmadığını belirtti:

“Tahviller benim korkaklık kültürüme uyuyor. Ben bir tür anti-momentum yatırımcısıyım ve bitcoin sadece momentum yatırımcıları içindir.”

Ayrıca, bu yıl veya önümüzdeki yıl küresel bir ekonomik durgunluğun beklenebileceği konusunda uyardı. Gundlach, 2022’nin ikinci yarısında resesyon olasılığının sıfırdan farklı bir olasılık olduğunu vurguladı. ABD Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltir ve tahvillerini keserse, varlık fiyatlarını etkileyebilir ve ekonomiyi resesyona sürükleyebilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Hint Borsası ‘Giottus’ ve Meksikalı ‘BitSo’ Rush Robinhood Söylentilerinin Ardından Shiba Inu’yu Listeliyor

“Tahvil piyasası şimdiden ekonomik bir yavaşlama öneriyor. Ekonomi daha düşük ve daha düşük faiz oranlarında bükülmeye devam ediyor, bu yüzden Fed’in faizleri yalnızca dört kez artırması gerektiğini düşünüyorum ve çok sayıda durgunluk sinyali görmeye başlayacaksınız.”

Geçen yıl Huobi Research’e göre, ABD Federal Rezerv politikasındaki bir değişiklik kripto para piyasasını olumsuz etkileyebilir. ABD Merkez Bankası FED’in son zamanlarda olağan zaman diliminden ziyade Mart ayında faiz artırımına gidilebileceğini belirtmesi , son piyasa düşüşüne neden oldu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu