Bitcoin HaberleriFederal Reserve Board (FED)Haberler

Milyarder, Federal Rezerv’i Küçümsemeye Devam Ediyor Ve İnsanlara Bitcoin Satın Almalarını Söylüyor

Bankacılar ve para birimini kontrol edenler tarafından her zaman enflasyonun aslında iyi bir şey olduğu söylenir. Hazine Bakanı ve eski Fed Başkanı Janet Yellen, bu husustaki görüşünün bilinmesine izin verdi.

İnsanlara enflasyonun kendileri için iyi olduğunu söylemek, doktorunuzun size bol miktarda abur cubur yemenizi ve bol miktarda alkol ile yıkamanızı söylemesine benzer. Ancak Yellen gibilerin bu kadar ciddi konuları gündeme getirmesi, kamuoyunun gözünden kaçmaya devam ediyor.

Bu gün ve saatte, birinin bunu gerçekten olduğu gibi söylediğini duymak her zaman canlandırıcıdır. Ana akım medya, fiat para sisteminin bankalara ve zenginlere fayda sağlamak için nasıl bu kadar adaletsizce kurulduğuna dair çok az görüşe yer veriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Manchester City, Metaverse’deki Etihad Stadı’nı Yeniden Yaratacak

Pliego sık sık sistemi gerçekte olduğu gibi çağırıyor ve Pazartesi günü Twitter hesabında enflasyon ve Federal Rezerv hakkındaki görüşlerini içeren kısa bir video yayınladı.

Milyarder Pliego, enflasyonu “en adaletsiz vergi” olarak adlandırıyor. “Gizli” olduğunu ve en az şeye sahip olanları vurduğunu söylüyor. Bugün Meksika’daki çoğu insanın 70’lerin yüksek enflasyonunu hatırlamadığını veya yaşamadığını söylüyor.

Dolardan bahsediyor, dünyanın rezerv para birimi olduğuna gülerek. “İstesek de istemesek de hepimiz dolara bağımlıyız” diyor ve “bu adamlar para arzını 1 trilyon dolardan 9 trilyon dolara şişirdi” diye kuşkuyla belirtiyor.

“Sahte parayla, (olmayan) birikimlerle dünyayı sular altında bıraktılar”

Pliego, Fed’in açıklamalarını nasıl böyle bir “sinik” ile öne sürdüğü konusunda küçümseyerek konuşuyor. Fed’in, sanki bir şey satın almak, satmaktan çok daha iyiymiş gibi, “tahvil alıyor” dediğini aktardı.

Belki Fed’in belki de sahip olduğunu söylemesi gerektiğini önerdi:

“Sarhoş bir denizci gibi, ortaya çıkan herkese sol, sağ ve ortada borç para veriyordu”.

Aslında gerçekte olan bu olsa da, bunun kulağa bu kadar havalı geleceğini düşünmemişti. Ayrıca “Onlar (Fed) yoksa nasıl borç verdiler?” sorusunu da gündeme getirdi.

Bu sıkıntılı zamanlardan kurtulmak isteyenler için bir tavsiye de Twitter hesabında:

Milyarder, Federal Rezerv'i Küçümsemeye Devam Ediyor Ve İnsanlara Bitcoin Satın Almalarını Söylüyor
Ricardo Salinas Pliego – Twitter

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu