Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Mikrostrateji, Elinde 124.391 BTC Bulunmakta, Şimdi Daha Fazla Bitcoin Satın Aldı

Mikrostrateji Daha Fazla Bitcoin Satın Aldı
Bitcoin yanlısı Nasdaq listesinde yer alan şirket Microstrategy, 1.914 BTC daha satın aldı . En son satın alma ile şirket şu anda 124.391 bitcoine sahip. Microstrategy CEO’su Michael Saylor Perşembe günü Twitter aracılığıyla duyurdu:

Microstrategy, bitcoin başına ortalama ~49.229$’lık bir ortalama fiyatla ~94,2 milyon$ nakit karşılığında ek 1.914 bitcoin satın aldı.

“29/12/21 itibariyle, yaklaşık 3,75 milyar dolara, Bitcoin başına ortalama 30,159 ABD doları fiyatla yaklaşık 124.391 bitcoin aldık” diye detaylandırdı.

Dikkatinizi Çekebilir: Son Dakika Mikrostrateji 4.000 Bitcoin Satın Aldı

BTC fiyatı Perşembe günü hafifçe düştü. Yazma sırasında, son 24 saatte %1.4 kaybettikten sonra 47.398 dolar civarında seyrediyor. Mevcut fiyatla, Microstrategy’nin BTC zulası yaklaşık 5,9 milyar dolar değerinde.

Microstrategy’nin bitcoin yanlısı CEO’su kişisel olarak yaklaşık 17.732 BTC’ye sahip . Kısa süre önce kripto para biriminin fiyatının 600.000 dolara ulaşmasını ve sonunda 6 milyon dolara ulaşmasını beklediğini söyledi .

Saylor defalarca Bitcoin’in altının yerini alacağını söyledi. “Bir zamanlar altın en çok arzu edilen değer deposuydu. Şimdi bitcoin yerini alıyor” diye bu ayın başlarında tweet attı. Kasım ayında, bitcoin’in “durdurulamaz” olduğunu ve “100 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkacağını” söyledi. Ayrıca CEO, “Sorun enflasyon, çözüm ise bitcoin” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu