Editörün SeçtikleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Microsoft, Alibaba Ve Carnegie Mellon Argus Projesi Üzerinde İşbirliği Yapıyor

Çok uluslu teknoloji firması Microsoft, Çin internet tabanlı Alibaba Group Holding Limited ve Carnegie Mellon Üniversitesi, Ethereum blok zincirinde çalışacak bir korsanlıkla mücadele çözümü olan Argus’u geliştirmek için bir araya geldi.

ilgili içerik : BNY Mellon, Grayscale Bitcoin Trust için varlık Sağlayıcısı Olacak

Microsoft’un araştırma bölümü (Microsoft Research Asia) tarafından yayınlanan bir akademik makaleye göre , iki firma ve araştırma üniversitesi arasındaki işbirliğinin amacı internet üzerinden yaygın dijital materyal korsanlığını engellemeye yardımcı olmak.

argus
argus

Araştırmacılar :

“Korsanlıkla mücadele temelde açık anonim nüfustan veri toplamaya dayanan bir prosedürdür, bu nedenle güvenilir raporların nasıl teşvik edileceği sorunun merkezinde bir sorudur.” dedi.

ilgili içerik : Brian Brooks Kimdir ?

Ortak araştırma çabası, hem gizliliği hem de şeffaflığı koruyacak bir korsanlıkla mücadele çözümü olarak çalışacak blok zinciri tabanlı bir ağ olan Argus’u başlatmaya hazırlanıyor. Argus projesi şu anda korsan içeriğin bir filigran algoritması olarak çalışarak orijinal bir kaynağa kadar izlenmesini sağlayacak “sızıntı kanıtı” adı verilen bir fikir birliği mekanizması geliştiriyor. Herhangi bir dijital materyale ilişkin raporlar, tıpkı bir blok zincirinde kaydedilen bir işlem gibi, esasen ilk anda doğrulandıkları için çoğaltılamaz.

ilgili içerik : Alibaba, Çin Girişimci Festivaline NFT Olarak yüzlerce sanal bina getiriyor

Ethereum protokolünün kullanılmasıyla, Argus’un arkasındaki geliştirme ekibi, kriptografik işlemleri optimize ederek işletim için gaz ücretlerini aşmak için bir yöntem geliştirdi. Argus blok zinciri projesi dört temel ilkeyle çalışır: tam şeffaflık, teşvik, bilgi gizleme ve optimizasyon.

ilgili içerik : BNY Mellon Kurumsal Bitcoin Ticaret Platformu Pure Digital’i Destekliyor

Geliştiriciler :

“Çalışmamızın en temel değeri Argus sisteminin kendisi değil, tasarımına ve uygulanmasına yol açan yaklaşımdır. Öncelikle farklı rollerin çıkarlarını ve hiçbir role güvenmeden tam şeffaflık hedefini açıkça belirtiyoruz.”

Microsoft’a göre, yıllardır yazılım korsanlığının kurbanı oldu ve projeyi fikri mülkiyetini güvence altına almak için hem uygulanabilir hem de gerekli bir iş kararı haline getirdi. Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer’ın 2018 tarihli bir raporu, Çin’de yazılımlarını kullanan firmaların yalnızca %1’inin bunu yasal kopyalarla yaptığını ve şirketin yılda 10 milyar doların üzerinde kar kaybetmesine neden olduğunu söylüyor. Nisan ayının başlarında Microsoft, kripto korsanlığı yapan kötü amaçlı yazılımların kripto madenciliği donanımını kullanmasını önleyecek uç nokta tehdit algılama güvenlik programları geliştirmek için Intel ile bir ortaklık başlattı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu