HaberlerMetaVerse Haberleri

Microsoft, Activision Blizzard ile Metaverse Dünyasının En İyi Oyun Portalı Olmaya Aday

Microsoft, Activision Blizzard ile Metaverse Dünyasının En İyi Oyun Portalı Olmaya Aday

Oyunda En Büyük Anlaşma

Teknoloji devi Salı günü satın almayı duyurdu. Activision Blizzard, son derece popüler video oyunu “Call of Duty”nin ana şirketidir ve anlaşma, oyun endüstrisi tarihinin en büyüğü olarak lanse ediliyor. Anlaşma aynı zamanda Microsoft tarafından yapılan en büyük satın alma ve meta veri tabanındaki konumunu sağlamlaştırmada güçlü bir hamle. Video oyunu pazarına şimdiden Tencent ve Sony gibi endüstri liderleri hakim durumda. Bununla birlikte, Microsoft’un son hamlesinin sanal oyun dünyasında işleri sarsması bekleniyor.

Satın alma hakkında yorum yapan Microsoft CEO’su Satya Nadella, şunları söyledi:

“Oyun, günümüzde tüm platformlarda eğlencede en dinamik ve heyecan verici kategoridir ve metaverse platformlarının geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacaktır.”

Microsoft Sanal Oyun Yarışına Giriyor

Microsoft, Xbox oyun konsolu sayesinde oyun endüstrisinde zaten önemli bir oyuncu. Activision’ın satın alınması, konumunu merdivenin yukarısına, dünyanın en etkili oyun şirketlerinin üçüncü konumuna fırlatacak. Activision’ın aylık 390 milyon kullanıcısı ve Call of Duty ve Warcraft’ın devasa oyun serileri, Sony’nin PlayStation ve Meta’nın VR platformu Oculus ile olan rekabet savaşında Microsoft’a avantaj sağlayacak.

Aptus Capital Advisors’ın hisse senedi analisti ve portföy yöneticisi David Wagner’e göre,

“Bu, işin tüketici tarafı için önemli bir anlaşma ve daha da önemlisi, Microsoft’un Activision’ı satın alması, metaverse silahlanma yarışını gerçekten başlatıyor.”

Microsoft’un Metaverse Planları

Meta veri deposu, farklı blok zinciri ağlarının ve NFT’lerin genişlemesiyle gelişen sanal bir alandır. Arkasındaki teknoloji, kullanıcıların bu sanal alanda sanal öğelerle etkileşime girmesine olanak tanır. Facebook kendisini Meta olarak yeniden markalaştırdığından beri, önde gelen birçok marka ve holding bu yarışta geride kalmamalarını sağlamak için adımlar atarken, metaverse’e olan ilgi hızla arttı.

Dikkatinizi Çekebilir: ~360 Milyon Dolarlık Finansman, NFT Animoca Değerini 5 Milyar Doların Üzerine Çıkardı

Microsoft, geçen yılın sonundan bu yana meta veri deposu varlığını genişletmeye hazırlanıyordu. Kasım 2021’de teknoloji firması , Microsoft Ignite konferansında niyetlerini açıkladı . Ayrıca şirket, yükseltilmiş bir metaverse deneyimi sağlamak için Xbox oyun konsolu hizmetlerini güncelleyeceğini de açıklamıştı. Son satın alma, oyun cephaneliğine daha fazla ateş gücü ekleme girişiminin bir parçası olabilir.

Metaverse Haberleri: Metaverse Haber’ini Okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu