Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Miami’nin ardından, Brezilya Şehri ‘Rio de Janeiro’ Bitcoin’deki Şehir Rezervlerinde %1 İndirim Almak ve BTC ile Vergi Ödemek İstiyor

Miami'nin ardından, Brezilya Şehri 'Rio de Janeiro' Bitcoin'deki Şehir Rezervlerinde %1 İndirim Almak ve BTC ile Vergi Ödemek İstiyor

Rio Belediye Başkanları ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in Latin Amerika’daki en büyük inovasyon ve teknoloji toplantısının ilk gününe katıldığını bildirdi.

Francis Suarez, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli şehirlerden birinin Belediye Başkanı ve Bitcoin’in açık bir hayranıdır, belediyesini dünyanın madeni parası olan Miami madeni parasını piyasaya süren ilk şehirlerden biri haline getirdi ve alan ilk Belediye Başkanı oldu. Bitcoin’de bir maaş.

Brezilya’da büyük bir sahil kenti olan Rio de Janeiro’nun 13. belediye başkanı olan Rio Belediye Başkanı Eduardo Paes, şehir rezervleri için Bitcoin satın alacak. Rio de Janeiro, şehrin fonları için Bitcoin’i kabul etme meseleleriyle ilgilenmek için bir çalışma grubu kurduğunu duyurdu.

“Bitcoin” belediye başkanı Francis Suarez’in huzurunda Eduardo Paes, Rio de Janeiro Hazinesinin %1’inin Bitcoin’de olacağını açıkladı.

Paes dedi ki:

“Kripto Rio’yu başlatacağız ve Hazine’nin %1’ini Bitcoin’e yatıracağız.”

Eduardo Paes’e göre Miami ile bağlantı, küresel şehirlerin dünyasında hayati önem taşıyor. Rio, büyümeye devam eden ve hatta kripto para birimi MiamiCoin’e sahip olan büyük ABD kentinin ardından Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olmak için Bitcoin benimseme hareketini sürdürmek istiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Son Dakika: Coinmarketcap Üç Sahte Shiba Inu Jetonunu Listeledi, SHIB Ekibi ile İletişim Kurmayı Reddetti

“Rio de Janeiro, Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olmak için gereken her şeye sahip. Rio İnovasyon Haftası gibi etkinlikler, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendirmeye geliyor.”

Eduardo Paes, etkinliğe katıldığı için Miami Belediye Başkanı’na teşekkür ederek şunları söyledi:

“Miami ve Rio insanları, işletmeleri ve kuruluşları kendine çeken küresel şehirler. Bu uluslararası diyalog esastır.”

Rio rezervlerinin %1’ini Bitcoin’de tutarsa, bu değerin ne kadar Dolar olacağı ve harekete geçtiğinde şehrin piyasadan ne kadar coin satın alabileceği görülecektir. Güney Amerika’da Rio, rezerv olarak Bitcoin’e sahip olan ilk şehir olacak.

Paes tarafından açıklanan diğer ayrıntılar, vergilerin Bitcoin ile ödenmesiyle ilgiliydi.

Şehir yönetimi, Bitcoin ile ödeme yapıldığında vergilerde %10 indirim sağlamayı dört gözle bekliyor, bu da güzel şehrin dünyanın en önde gelen dijital para birimiyle ödemeleri işleme koymaya istekli olduğunu gösteriyor.

Rio tarafından satın alınacak bu Bitcoin ile kimin ilgileneceği ve vergi ödemeleri ile alınanlar; Buna ek olarak, Rio’nun bir şirketten Bitcoin ödemelerini işlemek için yardıma ihtiyacı olacak, yoksa her şeyi kendi başına mı yapacak. Son olarak, Eduardo Paes, Miami’nin zaten yaptığı gibi gelecekte kripto para birimini yaratma niyetinde olup olmadığını açıklamadı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu